Chirurgia plastyczna – sposób na kompleksy

Chirurgia plastyczna przeżywa obecnie okres rozkwitu ponieważ coraz więcej kobiet decyduje się na wszelkiego rodzaju operacje, które mają poprawić ich atrakcyjność fizyczną. Związane jest to z tym, że w świadomości społecznej jest to coraz bardziej normalne i chirurgia plastyczna nie jest już uznawana za złą. Stąd częste operacje na powiększanie ust czy też wszczepianie implantów piersi. Skąd bierze się u ludzi potrzeba na tego rodzaju operacje?

Reklama

botoxPodstawową przyczyną, dla której ludzie decydują się na operacje plastyczne jest to, że mają oni jakieś kompleksy związane z poszczególnymi elementami wyglądu. Kompleksy te mogą wynikać między innymi z postępującego procesu starzenia się osób, które zawsze były uważane (zarówno przez siebie jak i przez innych) za wyjątkowo atrakcyjne. Pojawiające się zmarszczki stanowią dla nich poważny problem uznawany wręcz za swego rodzaju katastrofę. Na to najlepszy jest botox, który cieszy się wyjątkową popularnością.

Kolejna przyczyna powstawanie kompleksów to wyjątkowe cechy urody, które wyróżniają jakąś osobę w towarzystwie. Z tego powodu dzieci z takimi cechami są często wyśmiewane przez kolegów i koleżanki chociaż ta wyjątkowość może być naprawdę piękna. Przykładowo osoby przezywane w dzieciństwie określeniem „Wąskie Usta” będą z całą pewnością dążyły do powiększenia ust jakie obecnie mogą im zaoferować liczne kliniki chirurgii plastycznej i to za całkiem rozsądne pieniądze.

Podstawową przyczyną, dzięki której w wielu umysłach rodzą się kompleksy jest kreowanie przez współczesne media wizerunku idealnego mężczyzny i idealnej kobiety. Przez to nawet najbardziej atrakcyjne osoby w towarzystwie mogą się czuć źle ze swoim wyglądem i szprycują się botoksem nawet w stosunkowo młodym wieku.

Stopka autorska: botox w Warszawie

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz