Choinka, jak sprawić by była naprawdę piękna?

Jednym z symboli zbliżających się Świat Bożego Narodzenia niewątpliwie jest drzewko choinkowe. Każdy stara się, aby zwracało ono uwagę gości i przynajmniej przez jakiś czas było centralnym punktem w mieszkaniu. Pierwszym etapem jest oczywiście zakup samego drzewka. W zależności od miejsca jakim dysponujemy wybieramy choinkę odpowiedniej wielkości. Do wyboru będziemy mieli także wiele gatunków drzewek. Najbardziej popularny jest oczywiście świerk, zaś posiadających nieco większe fundusze skusić może także jodła kaukaska, której dużym plusem jest to, że nie gubi igieł.

Reklama

bombkaDrzewko warto kupić wcześniej, możemy wtedy liczyć na możliwość większego wyboru. Nie powinniśmy go jednak zbyt szybko ubierać. Temperatury panujące w mieszkaniach mają niestety bardzo duży wpływ na szybkie usychanie drzewka czego objawem jest gurbienie igieł. Warto je przetrzymać na balkonie do samej Wigilii. Gdy już zdecydujemy się na jego ozdobienie pamiętajmy o odpowiednim osadzeniu drzewka w stojaku. Musi ono pewnie i stabilnie być w nim zamontowane, tak by nie spotkała nas przykra niespodzianka w postaci przewróconej choinki. W sklepach zarówno stacjonarnych jak i internetowych jest bardzo szeroki wybór ozdób choinkowych. Tańsze są np. bombki wykonywane z plastiku zamiast szkła jednak nie maja one takich głębi kolorów i błysku jak te wykonane ze szkła. Warto też dołożyć parę złotych i kupić ozdobne postacie lepione z glinki. Pięknie się prezentują szczególnie na mniejszych choinkach.

Ważną decyzją jaką musimy podjąć na samym początku jest to czy nasze drzewko chcemy ubrać w wielokolorowe czy jednokolorowe ozdoby choinkowe. Osobiście choinka zawsze kojarzyła mi się z licznymi kolorami i jednokolorowe drzewka mi się nie podobają, stwarzając jak dla mnie wrażenie zbyt ubogich. Przy samym ubieraniu naszej choinki kierujmy się kilkoma zasadami, które ułatwią nam pracę. Po pierwsze zaczynamy od równomiernego rozłożenia lampek. Później możemy zabrać się za wieszanie naszych ozdób. Pamiętajmy aby te większe wieszać na dolnych mocniejszych gałązkach, zaś mniejsze na słabszych górnych. Potem możemy zawiesić łańcuchy, a na samym końcu czubek. Coraz większą popularnością znów zaczynają się cieszyć choinki ubierane w naturalne czy też ręcznie wykonane ozdoby takie jak cynamon, suszone pomarańcze czy suszone jabłka. Samo ich robienie może sprawić wiele radości szczególnie w przypadku gdy mamy dzieci.

Stopka autorska: ozdoby choinkowe – http://karmat.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz