Chorujesz? Sprawdź, czy pomoże ci masaż

Dobroczynne właściwości masażu znane są od wieków. W wielu kulturach masaż był i nadal uznawany jest za jeden z elementów leczenia schorzeń. Konwencjonalna medycyna również zwróciła na niego uwagę i teraz wykorzystuje w fizjoterapii. Masaż jednak nie tylko sprawdza się w leczeniu, ale również bardzo dobrze zapobiega powstawaniu schorzeń i chętnie jest stosowany jako element relaksacyjny. W jakich przypadkach masaż jest szczególnie wskazany?

Reklama

Naturalnie pozbądź się bólu

masaż

Masaż leczniczy jest polecany tym osobom, które narzekają na bóle kręgosłupa, bóle stawów czy napięte mięśnie. Prawidłowo wykonany masaż ma właściwości likwidujące dolegliwości bólowe. Sprawia, że mięśnie odzyskują swoją sprawność, stawy stają się bardziej elastyczne, a kręgosłup nie doskwiera przy każdy ruchu. Ciało jest odprężone i zrelaksowane, dlatego masaże rekomendowane są nie tylko tym osobom, które chorują, ale również tym, które chcą zapobiegać schorzeniom układu kostno-stawowego i mięśniowego oraz innych układów.

Klasyczny masaż bardzo dobrze wpływa na krwiobieg i serce. Dzięki temu, że reguluje ciśnienie tętnicze krwi działa przeciwzakrzepowo oraz poprawia transport substancji odżywczych i tlenu do komórek organizmu. W ten sposób również poprawia wchłanianie się różnego rodzaju sińców, zastojów limfy czy obrzęków, ponieważ oddziałuje na układ limfatyczny. Dodatkowo notuje się pozytywny wpływ masażu na układ pokarmowy – poburzą pracę i poprawia trawienie, polecany jest w przypadku chorób układu oddechowego.

Masaż dla pięknej skóry

Masowanie ciała oraz twarzy ma również dużo pozytywnych walorów. Gdy dodatkowo stosuje się podczas zabiegu starannie dobrane kosmetyki, można znacznie podwyższyć jego skuteczność. Masaże świetnie sprawdzają się w przypadku cellulitu oraz jako wsparcie kuracji odchudzającej. Dzięki temu, że pobudzają krążenie i przemianę materii, rozbijają tkankę tłuszczową i wspomagają organizm w jej usuwaniu. Regularne masaże sprawiają, że skóra jest bardzie elastyczna i jędrna, wygląda młodziej i lepiej chłonie składniki odżywcze z kosmetyków. Masaże twarzy są polecane szczególnie tym osobom, które chcą przeciwdziałać zmarszczkom – umiejętnie wykonane powodują, że skóra pozostaje w doskonałej kondycji.

Masaż to wszechstronny zabieg, który pomaga nie tylko w różnych typach schorzeń, ale również bardzo dobrze sprawdza się w profilaktyce i relaksacji. Dzięki niemu można na dłużej cieszyć się z pięknej skóry, zdrowego kręgosłupa, stawów oraz szybciej zrzucać nadprogramowe kilogramy. Najlepiej udać się na zabieg do polecanego gabinetu masażu lub gabinetu kosmetycznego czy odnowy biologicznej, w którym specjalista będzie mógł dobrać właściwy typ masażu i przeprowadzić go profesjonalnie.

Stopka autorska: więcej na temat masażu można znaleźć na stronie kregoslup-rehabilitacja.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz