Cięcie betonu liną diamentową

Podczas różnego rodzaju budów czy też wyburzeń konstrukcji wykonanych z betonu przydają się usługi cięcia oraz wiercenia w betonie. O ile przy wyburzeniach jest to oczywiste o tyle w przypadku nowych inwestycji może wydawać się dziwne. W czym rzecz, podczas prowadzenia dużych inwestycji budowlanych często wykorzystuje się prefabrykowane elementy wykonane w odpowiednim standardzie. Są to najczęściej ścianki, szyby betonowe czy studzienki.

Reklama

cięcie betonuJak na każdej budowie zdarza się czasem jakieś rozwiązanie niestandardowe. Może to być np. złe spasowana część, zły wymiar czy też błędy wykonane na etapie projektowanie. Nieopłacalne jest wyrzucanie danego elementu oraz kupowanie nowego ponieważ nowy najczęściej posiada podobne cechy do starego. Zatem jeśli elementy jakich potrzebujemy są niestandardowe musimy zatrudnić ekipę, która może dla nas wykonać cięcie czy wiercenie.

Co może takowemu cięciu podlegać?

Po pierwsze np. wykonanie odpowiedniego otworu drzwiowego czy też otwory z przeznaczeniem na okno. Zdarzają się rozwiązania niestandardowe, które przyczyniają się do wielu trudności. W takich wypadkach konieczna jest ich modyfikacja. Otwór przeznaczony na drzwi może być np. zbyt wąski. Może zdarzyć się, że w nowy mieszkaniu chcemy dokonać pewnych modyfikacji, wywiercić w betonie szyb wentylacyjny czy wyciąć betonową przegrodę w celu poprawy komunikacji.
Ciekawym zastosowaniem techniki diamentowej właśnie przy cięciu betonu może być rozbiórka dużych konstrukcji betonowych. Kiedyś zajmowało to wiele czasu i pracy. Teraz przy pomocy lin diamentowych możliwe jest przecięcie dużych elementów za jednym razem bez konieczności użycia pił ręcznych. Cięcie piłami linowymi daje nam znacznie większe możliwości. Średnica cięcia zależy właściwie wyłącznie od mocy maszyny oraz długości ostrza. Pamiętać należy, że jest nim lina wykonana w technologii diamentowej.Przy większych inwestycjach możliwości jest zdecydowanie więcej. Na przykład zadanie wykonanie otworu o średnicy 50 cm w betonowym zbiorniku. Bez specjalnego sprzętu wykonania powyższych zadań jest praktycznie niemożliwe. Jeśli spróbujemy zrobić to samodzielnie to narazimy się na utratę pieniędzy oraz zdrowia gdyż podczas tego typu prac nietrudno o wypadek.

Takie rozwiązanie niebagatelnie zwiększa możliwości wielu inwestycji. Pozwala to na wycinanie głębokich otworów szybko, sprawnie i przy niewielkiej inwazyjności. Wszystko czego potrzebujemy to profesjonalnej ekipy, która będzie potrafią obsługiwać specjalistyczny sprzęt. Przed zabraniem się do tego typu zadań warto więc przeszukać internet w celu odnalezienia najlepszych ofert, nie tylko pod względem cenowym ale również jakościowym.

 

Stopka autorska: cięciu betonu – http://www.rapatech.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz