Ciekawa kuchnia – praktyczny sprzęt i oryginalne dodatki

Funkcjonalność to jedna z najważniejszych cech, jakie powinna posiadać dobrze urządzona kuchnia. Dzięki temu, każde działanie w niej podejmowane będzie przebiegało sprawniej, a my sami poczujemy zwiększoną wygodę pracy.

Reklama

Podstawą jest odpowiednie rozlokowanie sprzętów takich, jak kuchenka, lodówka, zmywarka. Powinny one być zawsze w zasięgu naszej ręki, blisko siebie tak, żeby można było korzystać z nich niemal jednocześnie. To znacznie przyspieszy wszelkie prace kuchenne.

Stół i krzesła, o ile nie znajdują się w osobnej jadalni, warto ustawić nieco dalej od sprzętów AGD. Dzięki temu, w trakcie spożywania posiłków będziemy mogli liczyć na większy komfort. Chcąc zaoszczędzić miejsce, a potrzebują blatu, na którym będzie można przyrządzać potrawy, warto zainwestować w wysepkę.

Niewielkich rozmiarów blat, który można ustawić pośrodku kuchni znacznie ułatwia organizację pracy. Jeszcze ciekawszą opcją jest ruchoma wysepka. W sprzedaży dostępne są komplety mebli kuchennych, w których wyspę można odchylać i ustawiać pionowo, bądź opuszczać, tworząc z niej praktyczny blat.

Najlepszymi siedziskami przy blatach są zwykle hokery. Funkcjonalne, odpowiednio wysokie, wygodne, świetnie nadają się na to, by chwilo przysiąść na nich przy blacie. Jako oryginalne dodatki, które będą praktycznymi elementami, jednocześnie urozmaicającymi wystrój wnętrz, warto wykorzystać systemy przechowywania takie, jak dekoracyjne słoiki czy pudełka. Ozdobne solniczki, cukierniczki, eleganckie stojaki na serwetki, niestandardowe obrusy o awangardowych wzorach – wszystko to będzie miało duży wpływ na końcowy efekt wizualny i na atmosferę, która będzie panowała w kuchni.

Stopka autorska: oryginalne dodatki – http://wszystkodlawnetrza.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz