Ciekawe zawody dla kobiet

Czy wiesz, że najnieszczęśliwszym zawodem świata jest praca… kasjera? Tak twierdzą psycholodzy. Tak wynika z przeprowadzonych badań. Nie znaczy to jednak, że ty też masz podzielić pokaźną rzeszę ludzi niezadowolonych z pracy. Jak zatem znaleźć pracę, w której będziemy czuły się szczęśliwe – oto pytanie dla kobiet. Okazuje się, że na świecie jest mnóstwo ciekawych zawodów. Jakieś przykłady?

Reklama

pracująca kobieta

Personal shopperka – okazuje się, że jest to idealna praca dla kobiet kochających zakupy. Praca polega na tym, że my, dziewczyny zasłuchane w syreni śpiew sklepowych witryn możemy po prostu robić zakupy dla innych. I jeszcze będą nam za to płacić, nawiasem mówiąc wcale nie tak mało. W ciągu godziny można zarobić nawet 100 zł! Praca idealna dla kobiet zakupomaniaczek. W takiej pracy na pewno nie będziesz się nudziła. Jakie umiejętności powinnaś posiadać? Na pewno przyda się wyczucie stylu i znajomość trendów. No ale to z pewnością masz wytrenowane podczas kilkugodzinnych eskapad zakupowych.

Konsultantka ślubna – idealna praca dla kobiet zafascynowanych tematyką ślubną. Jeśli w organizowaniu ślubów masz doświadczenie – jeszcze lepiej. Konsultant ślubny to bardzo wdzięczna praca dla dziewczyn. Pod warunkiem oczywiście, że masz odpowiednie do tego predyspozycje. Przydaje się komunikatywność, energiczność, zdolności organizacyjne i spryt. No i oczywiście ważna jest też zimna krew. Nieraz będziesz postawiona pod ścianą i szybko trzeba będzie coś wymyślić. Jest to zajęcie z gatunku ciekawych prac dla kobiet, jednak wiąże się z dużym stresem. Niemniej jednak profesji tej na pewno nie można zaliczyć do nudnych.

Zawodowa blogierka – to idealna praca dla kobiet obdarzonych tzw. lekkim piórem. Jeśli posiadasz zdolności literackie, możesz po prostu zatrudnić się jako specjalistka od internetowego public relations danej firmy. Również copywriterka lub dziennikarka internetowa to praca dla kobiet z fantazją. Tu również nie ma szans abyś się nudziła.

Petsitterka – to z kolei idealna praca dla kobiet kochających czworonogi. Praca polega na wyprowadzaniu na spacer psów i nie tylko. Może nie jest to zajęcie zbyt ambitne, jednak dla studentki idealne. Poza tym liczy się to, że będziesz po prostu lubiła to co robisz. A oto jeszcze inna ciekawostka – jako miłośniczka zwierząt możesz zatrudnić się w specjalnych liniach lotniczych dla zwierząt. To dopiero odlotowe zajęcie!

Stopka autorska: dla kobiet – http://www.psychoszminka.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.3/10 (liczba ocen: 7)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    stweardessa- to dobry zawód dla pań kochających podruze . Morzesz pracowac i jednoczesnie zwiedzac kraje lecąc samolotem..

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +2 (from 2 votes)

Dodaj komentarz