Ciemne strony Internetu

Internet jest narzędziem szeroko wykorzystywanym w dzisiejszym świecie. W większości przypadków stanowi on pomoc w pracy, nauce oraz codziennym życiu. Jest jednak całkiem spora grupa osób, dla których Internet staje się problemem i dezorganizuje ich codzienne życie. Są to przede wszystkim osoby, które z czasem popadają w uzależnienie od Internetu ogólnie lub od pewnych treści w nim dostępnych, a więc od gier, hazardu itd.

Reklama

internetNajczęściej występująca jednak negatywna strona nieumiejętnego korzystania z Internetu nie jest tak drastyczna, a jednak ujemnie wpływa na codzienne funkcjonowanie. Internet dla wielu osób jest po prostu swego rodzaju złodziejem czasu. Wchodzą one do sieci zaledwie na chwilę z zamiarem sprawdzenia jakiejś informacji, a zostają na wiele godzin, w dodatku zwykle spędzają ten czas mało efektywnie. Nie ma się czemu dziwić, gdyż Internet oferuje nam wiele stron i treści o charakterze rozrywkowym, z których korzystanie bywa bardzo przyjemne. Mogą to być na przykład strony, gdzie udostępniana jest muzyka w wielu popularnych gatunkach, przykładowo hip-hop, rock czy reggae. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się także filmy, gry, a szczególnie najnowsze filmy DVD.

Internauci wiele czasu spędzają także na sprawdzaniu aktualności prezentowanych przez ulubiony sklep internetowy. Bardzo często jest to muzyczny sklep internetowy albo księgarnia, w której sprzedaje się książki i podręczniki. Użytkownicy sieci wiele czasu poświęcają także na wirtualną komunikację. Najpopularniejsze jest korzystanie z poczty elektronicznej, rozmowy na czacie i przez komunikatory, a także śledzenie serwisów społecznościowych.

Internet dla wielu osób niesie także zgubne skutki finansowe. Do tej grupy należy zaliczyć przede wszystkim osoby cierpiące na zakupoholizm, a także wszystkich tych, którzy biorą udział w grach hazardowych, nieustannie wysyłają zgłoszenia do konkursów smsowych czy korzystają z innych usług, na przykład wróżb opłacanych poprzez sms.

Internet to nowoczesne i przydatne narzędzie, trzeba jednak umieć rozsądnie korzystać z jego zasobów. Ilość dostępnych tutaj informacji jest ogromna. Nie wszystkie jednak odznaczają się wysoką wartością merytoryczną, dlatego warto jest nauczyć się selekcjonować treści wartościowe, by nie tracić niepotrzebnie czasu na serwisy o niskiej jakości.

Stopka autorska: muzyczny sklep internetowy – http://www.gigant.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz