Ciśnieniomierz – jaki wybrać?

Pacjenci poliklinik i poradni chorujących na serce i problemy z ciśnieniem starają się dobierać łatwe w obsłudze i tanie ciśnieniomierze. W przypadku samodzielnych badań profilaktycznych, decyzje o kupnie takiego urządzenia będą dobre, jednak w przypadku, kiedy zależy nam na dokładnym pomiarze ciśnienia i tętna, powinniśmy zainwestować w bardziej kosztowny i profesjonalny sprzęt. Ciśnieniomierze możemy kupić w każdej aptece i sklepie medycznym.

Reklama

cisnieniomierzCzasami się zdarza, że dostępne są w promocyjnych cenach, głównie w dużych marketach. Wybór ciśnieniomierza może przynieść ze sobą wiele trudności, szczególnie wtedy, gdy do wyboru będziemy mieli kilka równie funkcjonalnych egzemplarzy.

Zazwyczaj elektroniczny ciśnieniomierz jest zasilany bateriami. Ma wiele przydatnych i dodatkowych funkcji, wykorzystywanych przez użytkownika, podczas mierzenia ciśnienia, tętna i zapisywania wyników w pamięci urządzenia. Zamiast zapisywać je na kartce, równie dobrze mogą pozostać w urządzeniu. W momencie analizy ciśnienia z kilku tygodni, lub dni możemy wejść poprzez menu urządzenia do spisu wyników badań. Ciśnieniomierz nie jest drogi, dlatego też każda osoba może sobie pozwolić na jego zakup, i umieszczenie jego we własnej apteczce. Koszt ciśnieniomierza uzależniony jest od jego zaawansowania technologicznego, materiału, z jakiego został wykonany, oraz profesjonalizmu. Mniej profesjonalne ciśnieniomierze, z mniejszą dokładnością wskazywania ciśnienia są tańsze, jednak bardzo często wykorzystywane są w celach profilaktycznych przez chore osoby w domach.

Ciśnieniomierz jest podstawowym urządzeniem, które znajduje się zarówno w gabinecie lekarskim, jak również w mieszkaniu pacjenta. Jeśli chodzi o łatwość obsługi ciśnieniomierza, to można wskazać przynajmniej jeden ciśnieniomierz, który nie wymaga zbyt dużej wiedzy. Chodzi w tym przypadku o ciśnieniomierz nadgarstkowy, który wystarczy założyć na nadgarstku, zapiąć oraz włączyć. Tego typu ciśnieniomierz wykona sam badanie, i pokarze wynik. Dlatego też może być wykorzystywany przez osoby starsze, nie orientujące się w nowinkach technologicznych i technicznych.

Stopka autorska: Ciśnieniomierz – http://www.herbavit.com.pl/katalog/default.asp?id_sklepu=73&id_dzialu=0&srch=ci%B6nieniomierz

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz