Co decyduje o osiąganiu sukcesów?

Wiele osób jest mylnie przekonanych, że aby osiągać sukcesy trzeba mieć przede wszystkim układy i pieniądze. Są także i tacy którzy uważają, że kobietom zawsze pomaga uroda. Nie brakuje też opinii, że za dużymi pieniędzmi zwykle kryją się nieuczciwe działania. Tymczasem sukces tak naprawdę zależy przede wszystkim od naszej psychiki. Jeśli człowiek posiada odpowiednią motywację, jest konsekwentny i wytrwały, zawsze ma szansę osiągnąć sukces.

Reklama

podium sportoweZasada ta działa nie tylko w biznesie, ale także na innych obszarach życia. Dobrym tego przykładem są sportowcy. Podstawą sukcesu w ich przypadku jest oczywiście odpowiedni trening fizyczny. Z najlepszymi sportowcami pracuje zwykle także psycholog sportowy, który przeprowadza profesjonalny trening mentalny. Psychologia sportu to obszerna dziedzina, która zajmuje się badaniem uwarunkowań sukcesu sportowego. Dobry psycholog sportu potrafi właściwie nakierować zawodnika, tak aby ten poradził sobie ze stresem, tremą, a przede wszystkim uwierzył w swoje możliwości.

Siła umysłu jest ogromna, o czym może przekonać się każdy z nas. Jest wiele przykładów na to, że przy odpowiedniej determinacji można odnieść sukces finansowy zaczynając od zera. Czytając biografie wielkich przedsiębiorców bardzo często dowiadujemy się, że posiadacze ogromnych imperiów finansowych rozpoczynali swoją działalność w garażu. Jest bardzo mądre powiedzenie, które mówi: „kto nie chce szuka powodu, kto chce szuka sposobu”. Tak właśnie jest w prawdziwym życiu.

Osoby, które naprawdę chcą osiągnąć sukces są w stanie pokonać wszystkie przeszkody. Gdy na starcie nie mają pieniędzy chwytają się każdej pracy, często pracują na więcej niż jeden etat. Ktoś, kto pragnie być niezależny i osiągnąć coś ważnego w życiu jest gotowy do wyrzeczeń. Jego motorem napędowym jest zwykle nadzieja, że później będzie łatwiej, a włożona praca zaowocuje w przyszłości. Sukcesy w biznesie osiągają osoby posiadające pewien zbiór cech. Są to przede wszystkim: pracowitość, samodzielność, asertywność oraz optymizm. Pozytywne nastawienie bardzo pomaga nie tylko w biznesie, ale także w innych dziedzinach życia.

Stopka autorska: psycholog sportowy – http://www.romanakruk.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    To, że wymagane są pieniądze przy osiąganiu sukcesu w biznesie jest prawdą. Co do układów to jest to prawda połowiczna, choć gdy ich nie masz a osiągniesz sukces możesz mieć wielkie problemy takie jak miał Kluska z Optimusa i mu podobni.Po prostu ludzie z układu za wszelką cenę będą starali się zniszczyć Twój sukces.

    Powróćmy jednak do pieniędzy. W socjalistycznych krajach jakim jest i niewątpliwie Polska, aby rozpocząć jakąkolwiek działalność potrzebne są pieniądze. Nie da się zacząć uczciwie biznesu od przysłowiowego dolara jak miało to miejsce w czasach świetności ameryki gdzie Panował prawdziwy kapitalizm, a nie postępujący jak rak socjalizm. Zus, zdrowotne, chorobowe, pozwolenia, czy wręcz absurdalne wręcz różnej maści podatki i postępująca z nią wykładniczo drożyzna i spadek jakości towarów i usług skutecznie to uniemożliwiają. Gdybyś chciał na prawdę świadczyć bardzo dobrej jakości usługi, czy też produkować bardzo dobrej jakości towary po jak najniższej cenie, to nawet działając w strefie czarnego rynku (nie płacąc zusu czy większości innych złodziejskich podatków jak różnej maści zezwoleń, akcyz, vatu, podatków od wynagrodzeń itp.)miałbyś marne szanse na sukces. Istnieje pewien próg cenowy, którego przekroczenie powoduje drastyczny spadek popytu na dany towar bądź usługę. Istnieje on także w sferze tzw. dóbr luksusowych czy tez tych z najwyższej półki.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz