Co jest istotne w zdrowym odchudzaniu?

bananyW dzisiejszych czasach bardzo dużą wagę przywiązujemy do wyglądu. Chcemy wyglądać atrakcyjnie, cieszyć się szczupłą sylwetką i pięknym ciałem. Odpowiednia waga jest bardzo ważna zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Warto, więc dbać o siebie i w razie problemów z nadwagą zastosować odpowiednią dietę. Należy jednak pamiętać, iż nawet najbardziej skuteczna dieta nie da nam zadowalających efektów, jeśli nie zapewnimy naszemu organizmowi odpowiedniej dawki ruchu i ćwiczeń.

Reklama

Zdrowe odchudzanie to połączenie zbilansowanej diety z regularną aktywnością fizyczną. Bardzo istotną rzeczą jest przyspieszenie przemiany materii. W tym celu należy pić dużo płynów oraz spożywać pokarmy bogate w witaminy zwiększające metabolizm. Są to przed wszystkim witaminy A, B i C, których bogatym źródłem są owoce. Trzeba pamiętać, iż skuteczna dieta nie polega na ciągłych głodówkach, ale na regularnym spożywaniu niewielkich posiłków. Głodzenie się zaburza przemianę materii w organizmie, który jednocześnie zaczyna gromadzić większe pokłady tłuszczu, aby w ten sposób zapewnić energię na kolejne głodówki. Zdrowe odchudzanie polega na dostarczeniu organizmowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów.

Bardzo korzystnie wpływa także stosowanie niektórych ziół, które regulują metabolizm i wpływają na obniżenie cholesterolu. Zioła zapobiegają powstawaniu efektu jo-jo, zmniejszają łaknienie, poprawiają przemianę materii, ułatwiają wypróżnianie się, a także odtłuszczają naczynia krwionośne. Zdrowe odchudzanie wspomaga na przykład napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Korzystnie wpływa także mniszek pospolity, który wspomaga trawienie, reguluje czynności wątroby i zwiększa wydzielanie soku żołądkowego. Skutecznym ziołem jest również regulująca poziom cholesterolu i ułatwiająca trawienie tłuszczu bazylia, a także rozmaryn oraz tymianek. Warto stosować też łopian, który pomaga usuwać z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Zanim zaczniemy odchudzanie powinniśmy zasięgnąć na ten temat informacji lub wybrać się do specjalisty, który zaleci indywidualnie skomponowaną dla nas dietę.

Stopka autorska: Zdrowe odchudzanie – http://www.zdrowie-kondycja-uroda.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz