Co ma do zaoferowania Ustka?

Ustka to jedna z wielu polskich miejscowości wypoczynkowych, jakie położone są bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Ustka od bardzo dawna szczególnie stara się o to, by kurort stał się nie tylko miejscem idealnym dla Polaków, ale również by kusił zainteresowanych zza granicy. Generalnie polska turystyka ma na celu budzenie zainteresowania w zagranicznych turystach, którzy przecież są w stanie przywieść znacznie więcej pieniędzy i pozostawić je w Polsce.

Reklama

UstkaNastawienie na zagranicznego turystę widać jest w coraz większej liczbie polskich miejscowości wypoczynkowych, gdzie głównym celem jest generowanie jak największych zysków. Już teraz można zauważyć, że noclegi w Ustce są droższe, niż w pozostałych kurortach, przy czym jednak są to noclegi skierowane w stronę naprawdę bardzo wymagającego turysty. Warto przy tym zaznaczyć, że turysta, który pochodzi z Niemiec, jest w stanie wydać na miejsce noclegowe więcej euro, niż Polak złotówek.

Nic zatem dziwnego w tym, że Ustka wciąż brnie ku zwiększaniu atrakcyjności miast. Jeśli trend dalej zostanie utrzymany, to z całą pewnością zainteresowanie tym miejscem dynamicznie wzrośnie. Być może w Ustce zaczną pojawiać się nie tylko turyści pochodzący z Niemiec, ale również bogaci Rosjanie. Zwiększenie liczby turystów przybywających do Polski to jeden z celów polskich władz od dobrych kilkunastu lat. Nigdy jednak to się nie udawało. Jeśli polskie wybrzeże będzie dalej rozwijane to możemy jednak liczyć na przypływ turystów.

Stopka autorska: noclegi w Ustce – http://horizo.pl/kategoria-miejscowosc/9,2188,osrodek_wypoczynkowy-ustka

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz