Co nam oferują systemy zarządzania finansami osobistymi?

PFM, czyli Personal Finance Management, to rozwiązanie coraz częściej spotykane na polskim rynku. Aplikacje te mogą zaplanować nasz budżet, jak i zmotywować nas do oszczędzania. Co dokładnie systemy te mają nam do zaoferowania?

Reklama

Wszystkie konta w jednym miejscu

Mamy więcej niż jedno konto osobiste? To już nie problem. Systemy zarządzania finansami mogą zbierać informacje z wielu rachunków. Nasze wydatki mogą być automatycznie katalogowane w odpowiednie grupy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy się dowiedzieć, ile dokładnie wydajemy na zakupy, a ile na zapłatę za rachunki i dzięki temu sprawnie nadzorować comiesięczne budżetowanie. Takie informacje przedstawiane nam są w postaci przejrzystych wykresów. Możemy również zapoznać się z cennymi poradami, opartymi na naszych rzeczywistych zdolnościach finansowych.

Wirtualna skarbonka

Od najmłodszych lat oszczędzanie kojarzy nam się z widokiem poczciwej świnki skarbonki. Od kilku lat w Ameryce istnieje specjalny portal, który wykorzystując ten motyw, inspiruje nas do odkładania oszczędności. Również polskie aplikacje zaczęły z tego korzystać. Jeżeli planujemy większy wydatek, system wyliczy nam w jaki sposób osiągnąć upragniony finansowy cel. Dzięki temu, na specjalne subkonto odkładana będzie miesięcznie odpowiednia rata. Pieniądze te, nie są jednak zamrożone – w każdej chwili możemy z nich korzystać.

Przyszłość takich systemów

Banki doskonale zdają sobie sprawę z atrakcyjności tych systemów. Dlatego coraz więcej instytucji finansowych decyduje się na uruchomienie takiej aplikacji. Dzięki temu, już na stronie samego banku, zapoznamy się ze wszystkimi ważnymi dla nas informacjami – i to w przejrzysty sposób. Nasza lokata, konto oszczędnościowe czy fundusz inwestycyjny – wszystko dostępne z jednego miejsca!

Dzięki rozwojowi mobilnej bankowości, zarządzać naszymi finansami możemy w każdej chwili – za pomocą naszego telefonu komórkowego czy tabletu. Czy za kilka lat ktoś będzie w ogóle pamiętał o kolejkach w bankach? Wszystko wskazuje na to, że nie.

Stopka autorska: budżetowanie – http://www.xplus.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz