Co o cellulicie wiedzieć należy?

Cellulit jest powszechnie – na przykład w prasie kobiecej – nazywany skórką pomarańczową, lecz jego prawidłowa, naukowa nazwa to lipodystrofia . Powstaje on na skutek złego rozmieszczania się tkanki tłuszczowej pod warstwą skóry.

Reklama

Dodatkowo, wraz z tym nieprawidłowym rozmieszczeniem pojawiają się obrzękowe, włókniste zmiany w tkance podskórnej. Efektem tego jest przyjęcie przez skórę kształtu bardzo nierównego i pofałdowanego, zatem jej powierzchnia zaczyna przypominać swoją strukturą właśnie wygląd skórki pomarańczy. Zmiany takie występują najczęściej na udach i na pośladkach, ale mogą się także pojawiać na całych nogach, na brzuchu, a nawet na ramionach czy piersiach.

W początkowej fazie cellulit nie daje się za bardzo we znaki swojej posiadaczce i kobieta często nawet nie zdaje sobie sprawy, że go posiada, dopóki nie zauważy tego na przykład gdy siedzi. Niewielki cellulit jest bowiem widoczny tylko wtedy, gdy zmarszczy się czy zroluje skórę, na przykład podczas uszczypnięcia. Jeżeli jednak nie jest leczony, a przyczyna, dla której powstał, nie ustaje i nadal na niego oddziałuje, przekształca się on w coraz większe grudki, a stopniowo nawet w spore guzki, które w skrajnych przypadkach mogą być bolesne.

Jest to zatem nie tylko bardzo nieestetyczne schorzenie, ale może jeszcze sprawiać inne problemy. I niestety ciężko pozbyć się cellulitu, gdy już jest, zwłaszcza w sytuacji gdy przyjmie bardziej zaawansowaną formę, dlatego najlepiej byłoby do niego po prostu nie dopuścić, jednak z różnych powodów nie zawsze jest to możliwe.

By skutecznie i trwale pozbyć się nawet niewielkiego cellulitu, trzeba w to włożyć sporo wysiłku i przede wszystkim zlikwidować przyczynę jego powstania, a zatem należy sprawić, by tkanka była pozbawiona zgrubień i by substancja znajdująca się pod skórą była właściwie rozłożona. Aby to uczynić, trzeba przede wszystkim wyrobić w sobie codzienny nawyk masowania ciała, najlepiej pod prysznicem, ale można to też robić na wiele innych sposobów, na przykład aplikować sobie naprzemienne ciepłe i zimne prysznice czy też szczypać skórę, na przykład podczas oglądania telewizji. Można również posiłkować się specjalnymi przyrządami z masującymi wypustkami – masażerami, które nierzadko są dostępne wraz z preparatem ujędrniającym, które także warto stosować, byle robić to regularnie.

Stopka autorska: zajrzyj tutaj

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz