Co układ pokarmowy mówi nam o ciąży?

Panie, które starają się o dziecko zazwyczaj poświęcają wiele uwagi swojemu żołądkowi, wiele pierwszych objawów ciąży ma bowiem silny związek właśnie z tym organem. Trudno się temu dziwić. Płód rozwijający się w organizmie matki ma swoje potrzeby, jedną z najbardziej podstawowych jest zaś ta, która wiąże się z zaspokojeniem jego zapotrzebowania na jedzenie.

Reklama

nudności - objaw ciąży

Najbardziej popularnym objawem ciąży okazuje się być nietypowy apetyt sugerujący nam, że organizm potrzebuje składników, w które do tej pory nasza dieta była dość uboga. Wiele kobiet przyznaje, że ciąża wywołała u nich prawdziwą rewolucję w kuchni, do łask wracały w jej trakcie przy tym nie tylko słodycze i owiane legendą ogórki, ale również warzywa i różne gatunki mięs.

Innym objawem ciąży nierozerwalnie łączącym się z odżywianiem są nudności, po których „odmienny stan” rozpoznawano już setki lat temu. I one są odpowiedzią na zmiany, jakie zachodzą w kobiecym organizmie, nudności sugerują bowiem, że dopiero uczy się on dzielenia najważniejszych składników pomiędzy matkę i dziecko, które ma przyjść na świat. Zazwyczaj nudności ustępują po kilku tygodniach od chwili poczęcia, a organizm nie wysyła już trak radykalnych sygnałów, pewna grupa pań przez całą ciążę musi jednak przywiązywać dużą wagę do tego, co je i w jakich proporcjach spożywa.

Kobiety spodziewające się dziecka wskazują zresztą na jeszcze jeden objaw ciąży nierozerwalnie związany z ich układem pokarmowym, jakby bowiem się nie starały czymś naturalnym jest zwiększenie się wagi ich ciała. Przybieranie na wadze w czasie ciąży jest zresztą tak samo naturalne, jak nudności i nieoczekiwana zmiana upodobań kulinarnych, choć bowiem po zapłodnieniu płód waży zaledwie kilka gramów, dziecko, które przychodzi na świat może ważyć nawet ponad cztery kilo.

Sygnały, jakie wysyła nam żołądek i inne organy składające się na układ pokarmowy mogą być oczywiście mylące, a w związku z tym nie powinnyśmy w każdym przypadku utożsamiać ich z ciążą. Niekiedy sugerują one przede wszystkim zmęczenie organizmu niewłaściwą dietą, bywa zaś i tak, że są świadectwem poważniejszych chorób, z jakimi się borykamy nie zdając sobie nawet z tego sprawy. W żadnym wypadku nie wolno nam jednak ich lekceważyć, za naszą nieodpowiedzialność możemy bowiem zapłacić bardzo wysoką cenę, a poniesionych strat niekiedy nie da się już przekuć na ostateczny sukces.

Stopka autorska: objawem ciąży – http://www.objawyciazy.net.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz