Co warto zobaczyć w Afryce?

Afryka zajmuje około jednej piątej powierzchni ziemi. Przebiega przez nią równik, oba zwrotniki i południk 0 stopni. Kontynent jest zasobny w bogactwa naturalne, takie jak: nikiel, mangan, żelazo, antymon, węgiel kamienny, gaz ziemny i ropa naftowa. Znajdują się tam tez złoża uranu, platyny, diamentów, srebra i złota. Tropikalne lasy dostarczają drewna.

Reklama

W Afryce produkuje się też kawę, herbatę i kakao. Jest jednym z głównych importerów bananów. Patrząc na mapy Afryki widzimy pustynie, sawanny, jeziora i góry. To bardzo różnorodne tereny. Afrykańskie kraje oferują nam wiele atrakcji. W Egipcie możemy spędzić niezapominane wakacje. Są tam różne zabytki, na przykład piramidy w Gizie. W Czadzie znajdują się parki Narodowe. Warta zwiedzenia jest Dolina Czadu. Algieria proponuje liczne uzdrowiska i zielone oazy.

A może Kenia? Tam warto zobaczyć Nairobi National Park, rezerwaty przyrody w Laikipii, wodospady na płaskowyżu Aberdare, Kakamega Forest National Park czy Muzeum Narodowe. Bardzo ciekawym krajem jest Algieria. Co trzeba zobaczyć? Na pewno ruiny rzymskiego miasta w Dżamili, prehistoryczne malowidła i ‚skalny las’ w Grotach Tassili, Stare Miasto w Algierze czy też zabytki z czasów bizantyjskich w Tipazie. Kto oglądał film o Kongu na pewno chce odwiedzić ten wspaniały kraj.

W tej produkcji filmowej, grupa badaczy poszukiwała diamentów i zaatakowały ich groźne małpy. Na ratunek ruszyła ukochana jednego z nich, do której przyłączył się tajemniczy przedsiębiorca i badacz z inteligentną gorylicą. W filmie widzieliśmy majestatyczne obrazy: przepiękne sawanny, góry, stepy, lasy. Takie właśnie jest Kongo. Wiele osób wyjeżdża na wakacje do Maroka. Jest tam wiele ośrodków turystycznych.

Poza tym znajduje się tam kilka obiektów z listy UNESCO, miedzy innymi: Medyna w Fezie, zabytkowe miasto Meknes, medyna w Marrakeszu. A co można robić w Republice Południowej Afryki? To też niesamowicie interesujące państwo. Znajduje się tam Garden Route, bardzo znany region turystyczny z piaszczystymi plażami.

Stopka autorska: mapy Afrykihttp://www.bestmap.pl/afryka,36,0.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.9/10 (liczba ocen: 15)


komentarze 2

 1. avatar

  troche konkretniej

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: +2 (from 2 votes)
 2. avatar

  Osobiście polecam RPA -kiedy u nas jest zima tam lato w pełni, dodatkowo można zobaczyć tam pingwiny …w Afryce 😉

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz