Cornish rex – urocze koty z wielkimi uszami

Koty to naprawdę mnóstwo różnych ras, a jeszcze więcej typów umaszczenia. Rasowe, czyli te, które są najczęściej wynikiem krzyżówek genetycznych, cenione są bardziej, nieraz wysyłane na różnego rodzaju wystawy, jednak gdy chodzi o posiadanie kota, to w końcu nawet zwykły dachowiec w tej mierze jest przecież dobry!

Reklama

Cornish rexSą jednak osoby, które generalnie wolą koty rasowe – źródeł tego jest wiele, najczęściej po prostu przemawia za tym wygląd konkretnej rasy, innym razem to fakt, że woli się posiadać kota rasowego niż dachowca, który może być, całkowicie niesłusznie zresztą, uznawany za gorszego. Dzisiaj w Polsce działa mnóstwo hodowli kotów, więc jeśli ma się ochotę na to, aby zaopatrzyć się w jakiegoś rasowego, wtedy nie powinno mieć się z tym bardzo dużych problemów.

Jednymi z kotów, które w ostatnim czasie wybierane są coraz częściej, są cornish rex. To bardzo interesująca rasa, powstała ona nie dzięki działaniu ludzi, ale samoistnie, poprzez błąd genetyczny, więc matką pierwszego kota tej rasy była zwykła kotka dachowa, a potem poszło już z górki, czyli rozpoczęła się hodowla.

Koty te pochodzą z Wielkiej Brytanii. Co je charakteryzuje? Rzucają się w oczy ich ogromne uszy, nieraz określane jako nietoperzowe, ponieważ naprawdę są one dużych rozmiarów i nadają kotu oryginalnego wyglądu. Następnym znakiem rozpoznawczym jest sierść – jest ona krótka, pofalowana i miękka w dotyku, całkowicie inna niż u popularnych dachowców. Następnie też trzeba wskazać, że koty te mają szczupłą sylwetkę, są muskularne, przy tym bardzo zwinne, w czym pomagają im dłuższe kończyny tylne.

Koty te na pewno mogą być też dobrymi przyjaciółmi, są miłe oraz towarzyskie. Zatem chcąc zakupić dla siebie kota niepowtarzalnego, dodatkowo w ciekawym umaszczeniu, ponieważ te zdarzają się w przypadku cornishy rexów bardzo często, wówczas można pomyśleć o tej rasie. Co prawda cena kota jest dość wysoka, niemniej jednak są osoby, które mogą sobie na nie pozwolić i dzięki temu w ich domu zawita naprawdę piękny i wyjątkowy kot.

Stopka autorska: cornish rex – http://www.norelrex.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz