Cudze chwalicie, swego nie znacie…?

Każdy kto choć trochę marzy o podróżowaniu i zwiedzaniu najwspanialszych zakątków, wie że nasz kraj ma sporo do zaoferowana. Mimo że częściej wybieramy podróże do cieplejszych krajów i na wojaże do naszych sąsiadów w Europie, to zdajemy sobie sprawę z tego, jak bogata mogłaby być nasza rodzima oferta turystyczna, gdyby baza była na lepszym poziomie. Ciekawe miejsca, takie jak Mazury, Tatry, Puszcza Kampinowska czy Góry Stołowe to miejsca, które powinien zobaczyć każdy z nas.

Reklama

Tak, jak wspomniane było wcześniej, głównym problemem, z jakim borykają się te wspaniałe zakątki naszego kraju jest infrastruktura turystyczna oraz problemy natury komunikacyjnej. Wiele osób zniechęca się do zwiedzenia tych miejsc na samą myśl o konieczności długotrwałych dojazdów.

Ale na tym można zakończyć użalanie się nad nimi, te wady dają też wiele korzyści, mniej turystów, mniej nastawienia na masowy przemysł turystyczny, sprawiają że zachowały one swój urok, a prawdziwi turyści, którzy chcą poznawać to, co najpiękniejsze nie zniechęcą się tymi problemami.

Na temat najciekawszych miejsc w naszym kraju można było by napisać wielotomowe dzieła, jednak żaden opis nie odda tego, co najpiękniejsze i najcudowniejsze. To trzeba zobaczyć na własne oczy, i poczuć ten wspaniały klimat.

Ciekawe miejsca do zwiedzania znajdują się również w obrębach dużych miast, nie sposób tutaj pominąć takie wspaniałe budowle jak Wawel, liczne zamki krzyżackie jak ten w Malborku, czy choćby Pałac Kultury i Nauki, który można kochać lub nienawidzić, ale jedno jest pewne, nie można obok niego przejść obojętnie.

Jednak to nie koniec, najciekawsze miejsca do zwiedzania to te, ukryte przed tłumami turystów, często zapomniane nawet przez lokalną społeczność. Jeśli wyruszylibyśmy w podróż po naszym kraju, szukając takich właśnie miejsc, odnaleźlibyśmy ich setki, a nawet tysiące. A dla każdego podróżnika najcenniejsze jest to, co jest unikalne. Dlatego warto czasami zabawić się w odkrywcę takich miejsc, budowli czy innego rodzaju zabytków. Bo prawdziwe piękno jest często ukryte i niedostrzegane.

Stopka autorska: Ciekawe miejsca – http://wartopojechac.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz