Cyfrowi giganci – ekrany wielkie jak blok

Choć w Polsce wielkoformatowe reklamy w przestrzeni publicznej najczęściej przyjmują formę płacht na blokach, na świecie coraz popularniejsze są gigantyczne ekrany cyfrowe. Niektóre z nich potrafią wprawić w osłupienie swymi rozmiarami, a nawet… formą.

6 tysięcy metrów kwadratowych

Wyobraź sobie budynek, którego ściany z góry na dół zostały zakryte ekranem cyfrowym – wzdłuż całej jego długości! Tak właśnie wygląda jeden z największych wyświetlaczy cyfrowych – gigantyczny telebim, jaki został wywieszony na zlokalizowanej w stolicy Meksyku Mexico City Area.

Ponad 28 metrów wysokości, przy 290 metrach szerokości musi robić ogromne wrażenie. A ponieważ inwestorzy zadbali, by ekran robił wrażenie nie tylko gabarytami, jako nośnik reklamowy sprawdza się znakomicie, choć w praktyce wykorzystuje się go do wyświetlania wielu innych obrazów. Co jednak ważne – ekranowi temu daleko do tytułu największego na świecie! I to naprawdę całkiem sporo. Zastanawiacie się jak bardzo? Czytajcie dalej!

Wielkie ekrany LED

12 i 1/2 tysiąca kilometrów kwadratowych

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Las Vegas. Jeden z największych ekranów świata znajduje się właśnie w tym amerykańskim mieście. Nie umieszczono go jednak na ścianach lecz na… suficie ogromnego pasażu handlowego. Suficie ciągnącym się nad alejką w tymże pasażu przez, bagatelka, prawie pół kilometra. Co ciekawe – ekran ten ma formę wklęsłą i świetnie komponuje się zresztą pasażu.

Skomplikowany system ekranów

Czas, by przedstawić zwycięzcę omawianej konkurencji. Zwycięzce, który naprawdę zaskakuje swoim rozmachem.

Konstruktorzy gigantycznych ekranów potrafią naprawdę zaskoczyć. Świetnym tego dowodem jest kompleks budynków na Phoenix Island. Kompleks, który w całości został pokryty ekranami świetlnymi wykonanymi w technologii LED! – zauważa Artur Piórkowski z MatrixMedia.pl. – Dość powiedzieć, że łączna szerokość ekranów wynosi ponad trzydzieści kilometrów! Widok, jaki uzyskują budynki dzięki wyświetlanym obrazom jest naprawdę niesamowity i ciekawie wpasowuje się w lokalny krajobraz.

Instalacje tego typu budzą wyobraźnię i pozwalają snuć futurystyczne wizje na temat rozwiązań architektonicznych, jakie mogą być w przyszłości stosowane w wielkopowierzchniowych obiektach komercyjnych. Zaś ujrzenie któregoś z tych ekranów sprawia, że zupełnie inaczej patrzy się na ekrany „malutkich” telewizorów.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 3.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz