Cyfrowi giganci – ekrany wielkie jak blok

Choć w Polsce wielkoformatowe reklamy w przestrzeni publicznej najczęściej przyjmują formę płacht na blokach, na świecie coraz popularniejsze są gigantyczne ekrany cyfrowe. Niektóre z nich potrafią wprawić w osłupienie swymi rozmiarami, a nawet… formą.

6 tysięcy metrów kwadratowych

Wyobraź sobie budynek, którego ściany z góry na dół zostały zakryte ekranem cyfrowym – wzdłuż całej jego długości! Tak właśnie wygląda jeden z największych wyświetlaczy cyfrowych – gigantyczny telebim, jaki został wywieszony na zlokalizowanej w stolicy Meksyku Mexico City Area.

Ponad 28 metrów wysokości, przy 290 metrach szerokości musi robić ogromne wrażenie. A ponieważ inwestorzy zadbali, by ekran robił wrażenie nie tylko gabarytami, jako nośnik reklamowy sprawdza się znakomicie, choć w praktyce wykorzystuje się go do wyświetlania wielu innych obrazów. Co jednak ważne – ekranowi temu daleko do tytułu największego na świecie! I to naprawdę całkiem sporo. Zastanawiacie się jak bardzo? Czytajcie dalej!

Wielkie ekrany LED

12 i 1/2 tysiąca kilometrów kwadratowych

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Las Vegas. Jeden z największych ekranów świata znajduje się właśnie w tym amerykańskim mieście. Nie umieszczono go jednak na ścianach lecz na… suficie ogromnego pasażu handlowego. Suficie ciągnącym się nad alejką w tymże pasażu przez, bagatelka, prawie pół kilometra. Co ciekawe – ekran ten ma formę wklęsłą i świetnie komponuje się zresztą pasażu.

Skomplikowany system ekranów

Czas, by przedstawić zwycięzcę omawianej konkurencji. Zwycięzce, który naprawdę zaskakuje swoim rozmachem.

- Konstruktorzy gigantycznych ekranów potrafią naprawdę zaskoczyć. Świetnym tego dowodem jest kompleks budynków na Phoenix Island. Kompleks, który w całości został pokryty ekranami świetlnymi wykonanymi w technologii LED! – zauważa Artur Piórkowski z MatrixMedia.pl. – Dość powiedzieć, że łączna szerokość ekranów wynosi ponad trzydzieści kilometrów! Widok, jaki uzyskują budynki dzięki wyświetlanym obrazom jest naprawdę niesamowity i ciekawie wpasowuje się w lokalny krajobraz.

Instalacje tego typu budzą wyobraźnię i pozwalają snuć futurystyczne wizje na temat rozwiązań architektonicznych, jakie mogą być w przyszłości stosowane w wielkopowierzchniowych obiektach komercyjnych. Zaś ujrzenie któregoś z tych ekranów sprawia, że zupełnie inaczej patrzy się na ekrany „malutkich” telewizorów.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 3.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz