Czarnogóra – atrakcje turystyczne

Czarnogóra to pod względem przyrodniczym chyba najpiękniejszy kraj w basenie Morza Adriatyckiego, poza tym jeszcze nie jest tak zapchany turystami jak Włochy, czy Chorwacja, a to dla wielu osób będzie niewątpliwie zaletą i sporym plusem.

Reklama

Czarnogóra posiada zachwycające krajobrazy naturalne. Można tam przyjechać w celu zwiedzania i podziwiania widoków jak i w celu wypoczynkowy – na tak zwane kąpiele słoneczne.

Czarnogóra

Tereny nadmorskie Czarnogóry położone są w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Średnia temperatura latem uklasowuje się na poziomie 23 do 26 stopni Celsjusza. Lato jest zwykle ciepłe i suche. Z kolei zimy są bardzo  krótkie i  łagodne, z niewielkimi morzami. Środkowa Czarnogóry posiada z kolei klimat umiarkowany-kontynentalny, dlatego też średnia temperatura lipca jest nieco wyższa, a zdarzają się również upały dochodzące nawet do 40 sopni Celsjusza. Zimy są z reguły lekkie, chociaż zdarzają się dni z silnym mrozem. Z kolei obszary górskie mają całkiem inny klimat. Wybierając się w góry musimy liczyć się ze zmiennością warunków pogodowych. W terenach wysokogórskich w środku kraju, pokrywa śnieżna utrzymuje się przez większą część rok. Ogólnie ciekawe w Czarnogórze jest to, że na będąc tam w maju możemy w górach pojeździć sobie na nartach, czy snowboardzie, a  następnie zjechać nad może i poplażować (Przy założeniu, że wystąpi odpowiednia pogoda).

Do Czarnogóry przyjeżdżać warto praktycznie przez cały rok. Wybór czasu podróży powinien być uzależniony od tego co zamierzamy robić. Najwięcej turystów jest oczywiście latem, gdy jest gorąco, zatem warunki idealne do plażowania i kąpieli w Adriatyku. Aczkolwiek należy jednak pamiętać, że w tym czasie ceny noclegów są o wiele wyższe, i może również zabraknąć miejsc noclegowych. Bardzo dobre warunki pogodowe panują w maju, czerwcu oraz we wrześniu, a ruch turystyczny jest nieco mniejszy niż w pełnym sezonie. Ogólnie latem pod względem klimatycznym Czarnogóra przypomina troszkę Polskę, ale jest nieco cieplej i słoneczniej, a pogoda jest znacznie stabilniejsza. Również ceny w naszych krajach są w miarę zbliżone, szczególnie jeśli chodzi o ceny w miejscowościach wypoczynkowych. Czarnogóra prócz plaż gór i pięknych krajobrazów naturalnych posiada również wiele ciekawych zabytków.

Stopka autorska: Czarnogóra – http://www.poradniki.zgora.pl/czarnogora-montenegro/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz