Czas na wymianę garderoby

Przełom wiosny i lata to dla wielu z nas okazja na to by wymienić swoją garderobę na nową. Szczególnie chętnie kupujemy bluzki, gdyż są one stosunkowo tanie i pozwalają na stworzenie wielu ciekawych stylizacji przy pomocy różnych dodatków. Właśnie dlatego, że zbliża się czas odświeżania naszej garderoby warto zastanowić się co będzie najbardziej trendy w tym sezonie, jeśli chodzi o bluzki.

Reklama

Pierwsze, co warto zrobić, to zapoznać się z tym co proponują w swoich kolekcjach projektanci mody – niejednokrotnie było tak, że bardzo szybko trendy z wybiegów gościły na ulicach, tym bardziej jeśli nawiązywały do klasyki. W tym sezonie szczególną popularnością cieszą się białe bluzki. Biel górnej części stroju najczęściej przełamana jest czernią lub innym wyraźnym kolorem takim jak grant, zieleń lub fiolet. Jednakże niezwykle modne są obecnie również połączenia bieli i żółtego oraz błękitu. Jeżeli chodzi o kroje białych bluzek panuje tutaj duża dowolność – można wybrać bluzkę koszulową, idealną do pracy lub delikatną i zwiewną bluzeczkę z koronki, która będzie doskonałym strojem na romantyczne spotkanie.

Już od kilku lat w sezonach wiosenno letnich najpopularniejsze są kolory pastelowe. Tym razem na sklepowych półkach można najczęściej zobaczyć ubrania w kolorze kanarkowej żółci, miętowego zielonego czy też niebieskiego, którego odcień nazywany jest „baby blue”. Bluzki w takich kolorach z reguły są jednolite, jednak coraz częściej można dostać wersje z kontrastującymi (najczęściej czarnymi) wykończeniami.

Kolejnym trendem, który wkracza wielkimi krokami do sklepów w tym sezonie są cieniowane ubrania w stylu ombre. Styl ten na początku można było zaobserwować jedynie w kosmetyce, lecz bardzo szybko został przejęty przez projektantów mody. Są dwa rodzaje cieniowania – monochromatyczne, czyli w jednym kolorze lub też wielokolorowe. Wielobarwne cieniowanie często zestawia w sobie kontrastujące kolory takie jak żółty i fioletowy czy też granatowy.

Ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodszych pań cieszą się bluzki z nadrukowanymi napisami i grafikami. Dzięki takiej bluzce nie tylko można wyglądać modnie, ale również wyrazić siebie – przekazać wszystkim bez słów jak się czujemy lub też co sądzimy o jakiejś sprawie. Bluzki takie najczęściej przybierają formę popularnych t-shirtów, jednakże ciekawe grafiki można odnaleźć również na topach oraz bluzkach typu polo.

Nie można też zapomnieć o dużych wzorach geometrycznych i ornamentach roślinnych, które w tym sezonie bardzo chętnie umieszczane są na tunikach – dłuższych luźniejszych bluzkach.

Stopka autorska: kupujemy bluzki – http://www.sukienkibluzki.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz