Czułe punkty aparatów cyfrowych

Aparaty cyfrowe od zawsze były dość delikatnymi urządzaniami. Nawet za czasów sprzętu analogowego aparaty były podatne na różne czynniki – począwszy od wilgoci i piasku, a na wstrząsach skończywszy. W dzisiejszych czasach mamy już aparaty cyfrowe, ale czy one są bardziej odporne na różnego rodzaju działanie sił zewnętrznych? Zobaczmy co mamy w środku takiego aparatu i na co jest dana część podatna.

Reklama

wnętrze aparatu cyfrowego

– Wyświetlacz LCD. Widoczny na pierwszy rzut oka wyświetlacz jest najbardziej narażony na uderzenia czy upadek aparatu z dużej wysokości. Dodatkowo może dostać się do niego woda. Jedna z bardziej wrażliwych części aparatu. W niektórych modelach LCD jest niechroniony przez obudowę.

– Obiektyw. Ta część jest całkowicie mechaniczna, co powoduje iż jest bardzo podatna na wodę i ziarenka piasku. Zatarcie obiektywu to jedna z najczęstszych usterek. Dodatkowo, gdy obiektyw jest wysunięty podczas upadku aparatu może zostać poważnie uszkodzony.

– Elektronika. Tutaj najbardziej może zaszkodzić wilgoć i woda. Należy pamiętać, iż po np. wpadnięciu aparatu do wody oddać go do serwisu. Nigdy nie włączać, gdy jest jeszcze mokry. Ewentualnie po wysuszeniu.

Aparaty cyfrowe są dość wrażliwe. Dlatego dbajmy o nie. Naprawa aparatów jest często bardzo kosztowna, więć lepiej zapobiegać niż naprawiać. Sensownym rozwiązaniem są różnego rodzaju pokrowce ze sznurkami na dłoń. I nie szalejmy z aparatami nad wodą czy na plaży. Wtedy unikniemy niemiłej niespodzianki.

Stopka autorska: Naprawa aparatów – http://www.elkord.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz