Czy chodzenie na zabiegi kosmetyczne to przejaw próżności?

Znamiona oraz wszelakiego rodzaju skazy ciała przed nastaniem medycyny estetycznej były przypisane na stałe do ich posiadacza. I o ile było się mężczyzną i można było znieść lekką brzydotę, o tyle dla kobiety była to tragedia, a niegdyś nawet czynnik decydujący o zamążpójściu.[adsemse-zaq1]

zabiegi kosmetyczne - botoksObecnie jednak medycyna poszła o krok dalej i zabiegi kosmetyczne pozwalają na usunięcie wielu drobnych skaz ciała, nadając mu w ten sposób estetyki. Kobiety szturmują zatem salony urody, częstokrotnie pozostawiając w nich niemałą fortunę. Czy jednak nie jest to czasem objaw ich próżności?

Co jest celem medycyny estetycznej i zabiegów?

Gdy w 1973 roku Jean Jaques Lagranda założył Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej, jego celem było badanie procesów starzenia się ciała, w szczególności skóry. Jako endokrynolog zajmował się wpływem czynników zewnętrznych na ten proces oraz starał się znaleźć panaceum na starzenie. Skóra jest największym widocznym gołym okiem organem człowieka i to właśnie ona najwyraźniej ukazuje objawy zaawansowanego wieku. Zatem gdyby udało się zniwelować zmarszczki, człowiek wyglądałby młodzej.

Obecnie zabiegi kosmetyczne służą nie tylko poprawianiu wyglądu skóry, lecz obejmują również poprawę stanu włosów, paznokci, a czasami nawet uzębienia (dentystyka estetyczna zajmuje się korygowaniem zgryzu oraz wybielaniem zębów). Ciągły rozwój tej, nie ukrywajmy, dochodowej dziedziny medycznej sprawia, że jest możliwe optyczne odjęcie kilkudziesięciu lat dzięki zastrzykom z botoksu, kremom nawilżająco-ujędrniającym i mezoterapii.

Kiedy zabiegi kosmetyczne nie są próżnością?

Niefortunnie przyjęło się, że kosmetycznym zabiegom poddają się przede wszystkim rozkapryszone i puste kobiety, dla których jedynym zajęciem w ciągu dnia jest plotkowanie oraz malowanie się. To oczywiście mocno przekłamany obraz, jako że klientami salonów kosmetycznych są również ludzie poszukujący usunięcia krępującego znamienia albo potrzebujący pomocy przy chorobie skóry takiej jak trądzik czy pękające naczynka.

Niejedna osoba posiada znamię albo brodawkę, która skutecznie psuje urodę twarzy. Ponieważ nikt nie lubi czuć się oglądany jako dziwak, drobny zabieg kosmetyczny jest w stanie usunąć kłopotliwą zmianę i pozwolić cieszyć się urodą.

To szczególnie ważne dla osób, które doznały wypadku, w efekcie którego ich ciało zostało okaleczone bliznami. Zamaskowanie ich albo usunięcie pozwoli tym nieszczęśnikom na poczucie powrotu do normalności. A przecież zdrowie to także poczucie szczęścia i samozadowolenia.

Stopka autorska: zabiegi kosmetyczne – http://zabiegi-kosmetyczne.eu/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz