E-papierosy – czy są skuteczne?

Jeśli palicie papierosy to z pewnością są dni, w których myślicie o tym aby rzucić palenie papierosów. Przecież cały czas się trujecie, Wasz organizm to odczuwa. Oprócz tego trujecie swoją rodzinę i najbliższych. Ja sam próbowałem rzucić papierosy tradycyjne różnymi metodami np. gumy oraz plastry różnych firm, jednak nic to nie dało.

Reklama

e papieros

Pierwsze informacje na temat wynalazku Chińczyków również mnie nie przekonały. Dopiero w momencie gdy poczytałem forum o e-papierosach i dowiedziałem się więcej na temat e-papierosa, postanowiłem spróbować. Moje pierwsze doświadczenia niestety nie były zbyt udane. Zanim dobrze wczytałem się na forum, zdążyłem zakupić e-papieros najgorszej możliwej marki. Podziałał zaledwie 3 dni, a bateria w tym modelu starczała na 2 godziny maksymalnie. Moim kolejnym ale już bardzo przemyślanym zakupem był e-papieros, którego mam do dziś czyli już ponad rok czasu. W tym czasie został on rozbudowany o kolejne baterie i atomizery.

Co zyskałem paląc e-papierosy i czy są skuteczne?:
– moje zdrowie odzyskało to co straciło czyli lekki oddech i kondycję (z rzeczy zauważalnych)
– oszczędzam miesięcznie około 300pln – wcześniej paliłem ponad paczkę dziennie papierosów tradycyjnych, teraz wydaję maksymalnie 100pln miesięcznie
– mogę palić w miejscach publicznych – ustawa antynikotynowa nie obejmuje e-papierosów
e-papierosy nie śmierdzą, dzięki czemu palę w domu, w biurze
– moja rodzina się cieszy że nie śmierdzę ani ja, ani moje ubrania
– ja sam jestem zadowolony że wciąż palę (bo lubię) ale w zdrowszy sposób, cały czas pamiętając iż jest to nałóg.

To chyba tyle, mam nadzieję że w tych kilku punktach przekonałem niedowiarków że e-papierosy to doskonały pomysł na alternatywę. Najlepszym rozwiązaniem oczywiście jest całkowite rzucenie papierosów zarówno tych tradycyjnych jak i e-papierosa.

Stopka autorska: e-papierosy – http://www.swiatpapierosow.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


komentarzy 5

 1. avatar

  Według mnie tak 🙂 zdrowszy, tańszy, i ciekawszy 😛 zwykłe fajki już mi się znudziły

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. avatar

  Oczywiście, że to dobry pomysł. Sama palę elektronicznego papierosa dokładnie od 1go stycznia 🙂 Teraz w ogóle bym nie chciała wrócić do palenia zwykłych fajek, w życiu. Oszczędzam pieniądze, zdrowie, nikomu nie przeszkadzam, mogę palić gdzie chcę no i nareszcie też smak który wdycham nie jest już uzależniony głównie od ceny. Kiedy paliłam zwykłe to często było mi szkoda pieniędzy na porządniejsze papierosy, a liquidy do elektronicznych generalnie są w przystępnych cenach 🙂

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. avatar

  E-fajki są genialne bo można kupić nawet za 100zł, więc to nie jest dużo a model fajny. Zgadzam się najbardziej z tym, że się oszczędza na e-paleniu, to ile kasy zostaje w kieszeni jest naprawdę zaskakujące. No i to, że się pali w dowolnym miejscu bez narażania na ostracyzm też jest super 🙂

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. avatar

  Palenie to, moim skromnym zdaniem, jeden z głupszych nałogów jaki może być (o ile mogą być nałogi „niegłupie” :)). Truć się na własne życzenie… to podobne tylko do człowieka.
  Sam też kiedyś paliłem przez ponad 12 lat, a rzuciłem z dnia na dzień, ot tak – po prostu od dzisiaj nie palę i finito.
  Radzę popracować nad silną wolą, a nie dawać zarabiać darmozjadom.

  VN:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. avatar

  świetna sprawa te epapierosy! mój przyszły mąż nie pali i cały czas marudził, ze śmierdzą mi palce, musiałam myć zęby 5 do 6 razy dziennie, zeby odświeżyć oddech bo gumy nie dają wiele, strasznie uciążliwe, sama zaczęłam czuć, że śmierdzę. Co ciekawe mój luby bardzo zadzowolił się na epapierosa, choć w ogóle kiedy słyszał papieros, kiedy widział jak pale był od razy zły, a ta rzecz jest świetna!

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz