Czy Euro 2012 zahamuje wzrost bezrobocia?

W nowy rok Polacy weszli z 12-procentową stopą bezrobocia, co nie jest zbyt optymistyczną prognozą na kolejne lata. Wbrew pozorom nie zapowiada się na szybkie zmiany. Raport opublikowany przez BIiCK wskazuje, że w całym kraju bez pracy zostało blisko dwa miliony osób.

Reklama

Wzrost liczby bezrobotnych będzie w najbliższym czasie cały czas piął się do góry, chociaż specjaliści uspakajają, że polska gospodarka jest i tak w lepszej sytuacji niż większość krajów europejskich. Zatrudnienie od drugiej połowy roku będzie powoli, ale systematycznie rosło. Prawdopodobnie właśnie dzięki mistrzostwom europy w piłce nożnej Polska wyjdzie z depresji obronną ręką. Nagłe zwiększenie ilości stanowisk powinno być widoczne już w okresie przedwakacyjnym. Na dodatkowe stanowiska może liczyć przede wszystkim rynek hotelarski, handlowy i gastronomiczny. 100 tys. miejsc czeka także na osoby, które będą bezpośrednio zarządzały organizacją całego wydarzenia.

Słaba złotówka to szansa na większe pieniądze z eksportu

Okazuje się, że duży wpływ na to jak zareaguje rynek pracy będzie miał także kurs naszej waluty. Złotówka jest dzisiaj bardzo słaba, ale to szansa dla eksporterów, którzy mogą zaoferować bardziej konkurencyjne ceny. Wpływy z tego segmentu mogą okazać się decydujące, ponieważ to także przekłada się na zatrudnienie nowych pracowników. Niestety, etatów nie przybędzie. W dobie kryzysu praca znajdzie się, ale tylko dla osób, które zdecydują się współpracować na warunkach umowy o dzieło.

Emigracja. Niemcy otwarci na współpracę w Polakami

Osobom, którym nie uda się znaleźć odpowiedniego stanowiska zostaje jeszcze emigracja. Otwarty na początku maja 2011r. rynek niemiecki wydaje się stale rozwijać, dlatego warto rozważyć pracę właśnie u zachodnich sąsiadów. Chociaż zima w Polsce trwa na dobre, w urzędach pracy i biurach pośrednictwa pojawiają się pierwsze oferty pracy wakacyjnej dla studentów i młodzieży. Specjaliści szacują, że w tym roku do pracy w Niemczech wyjedzie przeszło 80 tys. osób.

Stopka autorska: praca – http://infokoszalin.pl/znajdz-prace-z-infokoszalin

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz