Czy kobieta może być dobrą bizneswoman?

Biznes ma dzisiaj ogromne znaczenie. To właśnie on jest motorem napędowym współczesnej gospodarki, pozwala na jej rozwój, generuje nowe miejsca pracy. Im bardziej przedsiębiorczy stają się członkowie społeczeństwa, tym gospodarka ma się lepiej i wzrasta produkt krajowy brutto. Dotychczas jednak biznes był utożsamiany z zajęciem stricte męskim, wymagającym mocnego charakteru, który przypisywano tylko i wyłącznie panom. Czy kobiety nie nadają się do prowadzenia własnej firmy? Czy dla „słabej płci” jest to zbyt duże wyzwanie?

Reklama

Oczywiście, że nie. Panie dzisiaj są tak samo śmiałe, doskonale wykształcone i zdeterminowane do osiągnięcia sukcesu. W czasach, w których kobiety wyszły już kuchennego cienia, coraz więcej zakłada własnej firmy w każdej branży lub pełni wysokie stanowiska w firmach innych osób. I co więcej, doskonale sobie z tym radzą. Kobiety zazwyczaj są dokładniejsze, bardziej obowiązkowe, starają się sprostać wszystkim wymaganiom, a ponadto, nastawione są na ciągły rozwój. Z tego względu, jeśli zachodzi potrzeba, nie mając nic przeciwko dokształcania się.

Biznes nie jest już branżą zmaskulinizowaną, wręcz przeciwnie, znajduje się w nim miejsce dla dużej ilości pań, chociaż nadal dla niektórych mężczyzn ujmą jest negocjowanie z kobietą lub posiadanie kobiety za szefa. Jest to jednak coraz rzadsze podejście i można się spodziewać, że za kilka lat, kobieta na kierowniczym stanowisko w firmie lub zarządzająca własną, odnoszącą sukcesy, działalnością gospodarczą, nie będzie już dziwiła nikogo. Obecnie nie można mówić już o dyskryminacji płciowej, ponieważ panie mogą pracować w zasadzie w każdym zawodzie, a liczba bizneswoman, czyli kobiet zajmujących się biznesem jest bardzo duża.

Coraz więcej pań zresztą czuje się ośmielonych sukcesami znajomych czy rodziny i decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej, tym bardziej, że znalezienie dobrze płatnej, satysfakcjonującej pracy na współczesnym rynku jest bardzo trudne. Wiele kobiet woli pracować na „własny rachunek” i stara się łączyć obowiązki domowe oraz zawodowe, co wychodzi im nadzwyczaj dobrze. Fakt, że kobiety są coraz bardziej aktywne w biznesie jest również spowodowany tym, że obecnie obowiązki domowe nie spoczywają już na barkach żon i matek, ale są dzielone z partnerami, dzięki czemu przeciętna kobieta ma nieco więcej czasu, dzięki czemu może się realizować.

Stopka autorska: więcej poczytasz na blogu „Finanse na obcasach” – http://finansenaobcasach.info/.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz