Czy marketing daje szybkie przełożenie na wyniki sprzedażowe firmy?

Znane powiedzenie mówi, że reklama jest dźwignią handlu. Dzisiaj firmy mają do dyspozycji bardzo szeroką gamę metod marketingowych w mediach. Częstym pytaniem jest zatem – czy inwestycje w marketing mają szybkie przełożenie na wyniki sprzedażowe firmy?

Reklama

Wiele firm nie dysponuje dużym budżetem do prowadzenia działań marketingowych, dlatego też podjęte przez nią działania powinny być trafione w dziesiątkę. Dobra strategia marketingowa jest wobec tego bardzo ważna, także wtedy, gdy firma jest niewielka i nie dysponuje tak dużym budżetem jak duże koncerny.

Dzisiaj, gdy tak wielu z nas korzysta z internetu, bardzo często inwestycja w marketing rozpoczyna się właśnie od tego medium. Wystarczy wspomnieć tylko o takich skutecznych metodach marketingowych jak kampanie linków sponsorowanych Google AdWords, pozycjonowanie (SEO), marketing rekomendacji, media społecznościowe, które związane są z bardzo atrakcyjnymi kosztami, a przy tym są w stanie zagwarantować bardzo wysoką skuteczność w krótkim czasie.

Oprócz marketingu internetowego bardzo dobre rezultaty daje również marketing outdoorowy, czyli zewnętrzny – baner reklamowy, oklejenie samochodu, ulotki to tylko kilka propozycji, które można wykorzystać w celu skutecznego przyciągnięcia nowych klientów.

Zatem, czy marketing daje szybkie przełożenie na wyniki sprzedażowe firmy? Odpowiednie dobranie metod marketingowych jest bardzo skuteczną strategią w celu poprawy wyników firmy. Nie warto jednak podejmować pochopnych działań, ponieważ w rzeczywistości mogą one doprowadzić do utraty zainwestowanych pieniędzy i nie przełożyć się na większe zyski. Właśnie dlatego dzisiaj firmy często korzystają z usług wspierających reklamę, nie tylko w agencjach reklamowych.

Jako że podstawą do uzyskania szybkich zysków z reklamy jest dobra strategia marketingowa, coraz więcej firm chcących uniknąć błędów korzysta z profesjonalnej pomocy doradców. Oferuje ją również agencja Assay Consulting (Assay.pl), której specjalnością jest doradztwo biznesowe i marketingowe. Więcej informacji dotyczących świadczonych przez firmę znaleźć na stronie Assay.pl.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz