Czy oprogramowanie CAD wywoła rewolucję technologiczną w połączeniu z drukarką 3D?

Przemysł potrzebuje zaawansowanych modułów, dzięki którym wprowadzenie nowych rozwiązań produktowych i udoskonalenie dotychczasowych będzie możliwe bez stosowania niczego więcej, poza zwykłym stanowiskiem komputerowym.

Reklama

Uproszczona definicja dla potrzeb dalszej dyskusji

OProgramowanie Cad

Oprogramowanie CAD spełnia takie definicyjne założenia. Komputer wspomagający proces projektowy to najkrótsze wyjaśnienie środowiska CAD. Zaawansowane technologie programistyczne umożliwiają nie tylko zbudowanie modelu dwu lub trój-wymiarowego. Dane można zachować i przenieść do obrabiarek, aby natychmiast po przetestowaniu prototypu wdrożyć komercyjną sprzedaż.

Komputer doskonalszy od ręki profesjonalisty

Programy CAD to już niezbędne narzędzie pracy. Nawet laik stwierdzi, że rysunek ręczny w porównaniu do obróbki graficznej to różnica niemożliwa do przejścia. Wraz z rozwojem branży komputerowej rozkwitają aplikacje programowania trójwymiarowego. Firmy wprowadzają na tej podstawie pełną dokumentację techniczną, otrzymują pełną kontrolę jakości, jeszcze w fazach testowych. Mogą badać precyzyjnie wytrzymałość, a tym samym oferować zupełnie nowe standardy rynkowe uzyskując automatyczną przewagę konkurencyjną.

Programowanie i natychmiastowe wytwarzanie wraz z perspektywami rozwoju branży

Oprogramowanie CAD połączone z drukarką 3D stanowi o wyeliminowaniu błędów z jakiegokolwiek modelu technicznego na sucho. Prototypy nabierają funkcjonalnego znaczenia już nie tylko w fabrykach klasy globalnej. Połączenia tych technologii używają amatorzy. Ostatnia afera w Stanach Zjednoczonych dotycząca wytworzenia sprawnej broni palnej na bazie wzmocnionego plastiku przez zwykłego studenta daje do myślenia. Prawdopodobnie już niedługo oprogramowanie CAD z uproszczonymi, gotowymi modelami pozwoli tworzyć w zaciszu domowego ogniska buty, ubrania, zabawki, podstawowe narzędzia.

Dywersyfikacja struktury zadaniowej

Dodatkową zaletą użytkowania oprogramowanie CAD jest zmniejszenie kosztów budowania zespołów roboczych. Nie ma bowiem potrzeby, aby pracownicy przebywali w jednym pomieszczeniu, czy nawet budynku. Uniezależnienie od miejsca powoduje większą efektywność podczas doboru fachowców do inwestycji.

Na zakończenie

Modelowanie, testowanie, błyskawiczne wytwarzanie, udoskonalona jakość i obniżenie kosztów inwestycji przemysłowych to właśnie główne zalety oprogramowania CAD. Już nie tylko profesjonaliści korzystają z opisanych funkcjonalności. Robią to zwykli amatorzy, na drukarkach trójwymiarowych. Być może, jest to zaczątek nowej rewolucji technologicznej na miarę wprowadzenia Internetu.

Stopka autorska: vectorsoft.pl – Oprogramowanie CAD

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz