Czy praca na swoim się opłaca?

Pierwsza praca lub obecne, nie do końca zadowalające dla nas miejsce pracy sprawia, że co raz poważniej zaczynamy myśleć o tym, czy nie lepiej założyć własną działalność i zarabiać pieniądze dla siebie.

Reklama

praca przy komputerze

Oczywiście nie dla każdego własna działalność oznacza od razu pieniądze i szybki rozwój. Dla wielu ludzi własna działalność to utrapienie i początek ciężkiej pracy.

Współcześnie samozatrudnienie najczęściej kojarzy nam się z jednoosobową działalnością gospodarczą, w której sami jesteśmy dla siebie szefem i sami nadajemy sobie obowiązki.

To jednak, czy tego rodzaju opcja pracy będzie dla nas zadowalająca zależeć będzie w dużej mierze od tego, jak dostosujemy się do danych warunków i jakie cechy prezentujemy swoją osobą.

Samozatrudnienie to bowiem idealna opcja przede wszystkim dla tych osób, które są zdyscyplinowane i dobrze radzą sobie z planowaniem wolnego czasu. Tylko odpowiednie-dojrzałe podejście do pracy jest bowiem gwarancją sukcesu.

Kto najczęściej wybiera współcześnie samozatrudnienie, jako idealną formę pracy dla siebie?

Współcześnie jednoosobowe działalności gospodarcze to dobry pomysł dla tych wszystkich osób, które zajmują się freelancingiem oraz marketingiem. Pisanie tekstów i rozliczanie się przy pomocy faktury to bowiem najlepsze rozwiązanie.

Samozatrudnienie to także dobry pomysł dla tych, którzy chcą stworzyć swoją firmę od podstaw oraz rozwinąć ją przy pomocy swoich szeroko pojętych umiejętności. Sami w ten sposób decydujemy w jakim kierunku chcemy pójść i jakie swoje umiejętności warto rozwijać.

Samozatrudnienie to co ciekawe co raz częstsza opcja i alternatywa zatrudnienia w opozycji do tradycyjnej umowy o pracę.

Jako jeden z wielu rodzajów elastycznych form zatrudnienia plasuje się na bardzo wysokiej pozycji. Jak się okazuje pracodawcy zauważyli już bowiem plus tego typu rozwiązania widoczny najlepiej w mniejszych kosztach dla poszczególnych pracowników. Opierając się na samozatrudnieniu nie muszą bowiem opłacać składek ZUS, które chyba najbardziej ze wszystkich kosztów generują ich wydatki.

Warto, czy nie warto posiadać własną firmę?

Własna firma to z pewnością większa swoboda pracy. Nikt nie stoi nad nami, nie krzyczy i nie wydaje ciągłych poleceń. Czy to jednak oznacza mniej pracy? Niekoniecznie. Jak bowiem wskazują badania właściciele własnych firm, to w dużej mierze pracoholicy, którzy pracują nawet kilkanaście godzin dziennie.

Własna firma to także większa odpowiedzialność związana chociażby z odprowadzaniem różnego rodzaju składek i opłacaniem faktur.

Trzeba nie lada uporządkowania i zamiłowania do systematyczności, by nie wprowadzić do swojego domowego budżetu chaosu i nie pójść z torbami.

Własna działalność to także ciężka praca związana z rozwojem firmy, dbaniem o jej reputację i renomę. Jeśli oczywiście uda nam się zdobyć upragniona pozycję to super. Wówczas z pewnością zyskamy to, na czym rzeczywiście nam zależało.

Ostatnio alternatywą dla jeszcze większego poparcia samozatrudnienia stały się profesjonalne wirtualne biura, które oferują naszej firmie nie tylko bardzo dobre miejsce pod siedzibę  firmy, ale także idealny adres do korespondencji oraz nowoczesne wyposażenie.

Freelancerzy, czyli przedstawiciele wolnych zawodów to osoby, które do pracy nie potrzebują profesjonalnego biura. Przydaje się ono właściwie tylko wówczas, gdy trzeba spotkać się z klientem i omówić zasady współpracy. Szkoda byłoby zatem wydawać niepotrzebnie zbyt dużej kwoty pieniędzy na comiesięczne koszty związane z opłatami czynszowymi.

Stopka autorska: biuroprogress.pl – profesjonalne wirtualne biura

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz