Czy warto kupić drewniany stół do ogrodu?

Drewniane meble ogrodowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Tyczy się to także stołów wykonanych z tego surowca. Są one wygodne, stabilne i funkcjonalne, a do tego wspaniale komponują się z naturalnym otoczeniem i roślinnością. Są używane nie tylko ze względu na ich praktyczność, ale też i walory estetyczne.

Reklama

Pielęgnacja stołów drewnianych

stół do ogroduZastanawiając się nad zakupem drewnianego stołu do ogrodu, powinniśmy mieć na uwadze kilka kwestii. Ogromne znaczenie ma przede wszystkim to z jakiego drewna taki mebel został wykonany. Zastosowanie znajdują tu i gatunki rodzime (takie jak np. dąb, sosna, akacja, olcha czy świerk), i egzotyczne (np. teak, eukaliptus). Dobór odpowiedniej odmiany jest ważny, ponieważ od tego właśnie w głównej mierze zależy odporność stołu na działanie rozmaitych czynników atmosferycznych. Pod tym względem odmiany egzotyczne są lepsze ze względu na wysoką zawartość oleju. Nie wymagają zatem olejowania, co w przypadku stołów wykonanych z rodzimego drewna jest niezbędne (pierwsze olejowanie należy przeprowadzić zanim jeszcze zaczniemy ze stołu korzystać, później ten zabieg trzeba powtarzać systematycznie, raz lub dwa razy w ciągu roku). Generalnie rzecz biorąc, o stoły ogrodowe, w tym i drewniane, trzeba dbać, by w ten sposób wydłużyć ich żywotność. Akurat drewno jest w tych kwestiach dosyć wymagające, ponieważ jeśli nie zabezpieczymy go w właściwy sposób, ulegnie zniszczeniu pod wpływem wilgoci. Oprócz olejowania pomocne jest woskowanie i lakierowanie. Ubytki natomiast można zamaskować specjalną szpachlą do drewna dostępnej w szerokie gamie kolorystycznej. Do codziennej pielęgnacji powinno się używać przeznaczonych do tego środków. W wyjątkowych sytuacjach sięgnąć trzeba po środki grzybobójcze. Nie zapominajmy ponadto o regularnym dokręcaniu śrub.

Bogaty asortyment

Stół drewniany musi być dopasowany do naszych potrzeb, liczą się zatem takie jego parametry jak wielkość, kształt oraz wysokość. Kupując ten mebel, nie zapominajmy o tym, że na zimę będziemy zabierać go z ogrodu. Zastanówmy się zatem, ile miejsca jesteśmy w stanie przeznaczyć na jego przechowanie. Mija się z celem nabywanie bardzo dużego stołu w sytuacji, kiedy nie będziemy mieć go gdzie wstawić. Wygodne pod tym kątem są modele składane. Należy również wspomnieć o jeszcze jednej istotnej sprawie, a mianowicie o krzesłach – komfort korzystania ze stołu zależy od nich w niemałym stopniu. Najlepiej zaopatrzyć się w komplet mebli – wówczas mamy pewność, że i stół, i krzesła są kompatybilne nie tylko stylistycznie, ale też i z technicznego punktu widzenia. Za takim nabytkiem przemawia dodatkowo czynnik ekonomiczny – komplet zawsze jest tańszy aniżeli zakup pojedynczych egzemplarzy. Sklepowy asortyment w zakresie stołów i zestawów z krzesłami jest na tyle szeroki i urozmaicony (także cenowo), że każdy bez problemu znajdzie coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Decyzję zakupową podejmujmy w oparciu o racjonalne przesłanki, kierując się własnymi potrzebami i upodobaniami, a w mniejszym stopniu tym, do czego namawiają nas reklamy.

Stopka autorska: stoły ogrodowe, w tym i drewniane –

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz