Czy warto kupować importowany sprzęt kosmetyczny?

Sprzęt do gabinetów kosmetycznych jaki obecnie dostępny jest na naszym rynku to najczęściej sprzęt pochodzący z Chin lub innych miejsc, w których produkowany jest za dużo mniejsze pieniądze. Oczywiście trafiają się także znani producenci wysokiej jakości urządzeń kosmetycznych. Rynek jest jednak przesycony sprzętem pochodzącym z importu. Co za tym idzie większość osób prowadzących biznes w branży kosmetycznej staje przed trudnym wyborem – kupić sprzęt tańszy i importowany czy markowy i dużo droższy?

Reklama

Niejednokrotnie spotykamy się z opinią jakoby produkty pochodzące z Chin, Tajwanu, Indonezji czy innych krajów były gorszej jakości. Jest to w dużym stopniu prawda. Wiele produktów nie przechodzi odpowiedniej kontroli jakości i wykonywanych jest przez tzw. tanią siłę roboczą. Co z tym idzie jakość może być bardzo niska w porównaniu ze sprzętem dobrych firm. Jak jednak wypadają w tym względzie urządzenia kosmetyczne? Według opinii wielu użytkowników zebranych z internetu sprzęt kosmetyczny z importu prezentuje zadawalającą jakość. Świadczy o tym też to, iż większość firm zajmujących się importem potrafi utrzymać się latami na rynku, co w dzisiejszych czasach nie jest łatwe – szczególnie jeśli oferowany towar byłby niskiej jakości. Według użytkowników urządzeń importowanych są one przyzwoitej jakości. Głównym mankamentem jest oczywiście trwałość. Urządzenia te należy wymieniać częściej niż ich markowe odpowiedniki. Nie pojawiają się także opinie świadczące o problemach po zabiegach wykonanych za pomocą tych urządzeń. Producenci zdając sobie sprawę z poważnych konsekwencji dopracowują swoje urządzenia tak, aby działały podobnie jak produkty markowe i przypadkiem nie szkodziły w jakikolwiek sposób. Oczywistym mankamentem sprzętu z importu jest zaś wygląd wizualny i wykonanie. Tutaj widać oszczędność – w końcu na czymś trzeba, aby urządzenia mogły mieć odpowiednią, przystępną dla klienta cenę. Jednak pamiętajmy – nie wszystko złoto co się świeci. Czasami lepiej zaoszczędzić na wyglądzie. Szczególnie gdy mamy świadomość, że poza tym urządzenie nie odbiega bardzo od markowych wzorców.

Wniosek z tego taki, iż posiadając dobrze prosperujący gabinet kosmetyczny i odpowiednią ilość środków nie warto inwestować w sprzęt kosmetyczny pochodzący z importu. Wtedy lepiej jest zaopatrzyć się w markowy sprzęt, który przetrwa długie lata i dodatkowo będzie prezentował się dobrze w oczach klientów oceniających profesjonalizm naszego gabinetu. Jeśli zaś zaczynamy swoją działalność wtedy możemy zaopatrzeć się w gorszej jakości, importowane urządzenia. Jakością działania nie odbiegają one od standardów, a po pewnym czasie użytkowania możemy zebrać należyte środki do zakupu nowego sprzętu.

Stopka autorska: sprzęt kosmetyczny – http://www.katebeauty.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz