Czy warto podejmować współpracę z biurem rachunkowym?

Biura rachunkoweJeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą to pewnie zastanawiałeś się czy rozpoczynając działalność gospodarczą, księgowością zając się sam czy też zlecić to komuś kto się na tym zna. Na pierwszy rzut oka bycie własną księgową wygląda mało obiecująco. Mnogość przepisów, różne stawki i rodzaje podatków, nie wspominając już o drukach, które trzeba składać do urzędu skarbowego. Posiadając trochę samozaparcia oraz chęci poznawania nowych horyzontów możemy podstawowe zasady księgowości ogarnąć w kilka dni. Jednak to wystarczy nam tylko w przypadku niewielkiej działalności.

Reklama

Nasze przedsiębiorstwo ma zamiar wystawiać zaledwie kilka faktur miesięcznie. Faktur kosztowych również będzie podobna ilość. Wtedy prowadzenie księgowości samodzielnie jest chyba dobrym wyborem. Nie musimy nigdzie jeździć a sytuację przedsiębiorstwa znamy na wylot. Z czasem poznajemy swoje błędy w tej dziedzinie, poprawiamy je a dzięki temu co miesiąc zaoszczędzamy trochę gotówki.

Biuro rachunkowe i tak nie odpowiada za popełnione błędy przed urzędem skarbowym. Oczywiście może pomóc w rozwiązywaniu problemów ale jeśli przyjdzie nam zapłacić karę to musimy to zrobić z własnej kieszeni. Po rozwiązaniu sprawy możemy jeszcze tylko zmienić biuro rachunkowe. Tak czy inaczej odpowiedzialni za wszystko jesteśmy my, niezależnie od tego kto naszą księgowość prowadzi. Jeśli jednak nasza działalność nie będzie opierała się na kilku fakturach miesięcznie wtedy warto rozważyć poszukanie dobrego księgowego.

Możemy to uczynić przeglądając internet. Warto sprawdzić katalogi biznesowe, gdzie znajdziemy dokładny opis przedsiębiorstw rachunkowych z danego regionu. Możemy łatwo i szybko porównać ich ofertę. Przed podpisaniem ostatecznej umowy lepiej jednak sprawdzić opinię na temat wybranego przez nas biura rachunkowego. Choćby również w internecie. Może nas to uratować przed poważnym błędem. Biuro rachunkowe, które nie ma dużego doświadczenia może prowadzić naszą księgowość w sposób niewłaściwy przez kilka lat, aż do momentu kiedy błędy nie zostaną zauważone w urzędzie skarbowym. W przypadku wyboru wielkiego biura rachunkowego problem możemy mieć z uzyskaniem jakiejkolwiek informacji. Wielkie biura prowadzą swoje usługi zgodnie ze standardami ale uzyskanie krótkiej odpowiedzi na nasze pytanie może okazać się niemożliwe.

Zatem wybierając biuro rachunkowe powinniśmy kierować się jego dużym doświadczeniem, opinią jaką posiada wśród przedsiębiorców oraz własną intuicją. Jeśli czujemy, że to biuro nie jest dla nas odpowiednie to mamy wiele innych możliwości i powinniśmy z nich skorzystać.

Stopka autorska: biuro rachunkowe – http://biurarachunkowe-24.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz