Czy warto wybrać obudowę kominkową z kamienia naturalnego?

Kominek i płonące w nim drewno to jedna z najpiękniejszych dekoracji każdego wnętrza. Sprawia, że czujemy się w nim bezpiecznie i komfortowo. Kominek potrzebuje jednak obudowy, która zabezpieczy pomieszczenie przed ogniem. Oprócz funkcji ochronnej, obudowy kominkowe mogą również stać się wspaniałą ozdobą.

Reklama

Od stuleci używano kamieni, by zabezpieczać paleniska. Doświadczenia naszych przodków pokazują też, że jest on bardzo trwały- odpowiednio wykonane i konserwowane obudowy z kamienia naturalnego mogą służyć nam przez wiele lat, gdyż są praktycznie niezniszczalne. Kamień jest też niepalny, a więc nigdy nie rozprzestrzeni ognia, a także nie zmieni pod jego wpływem swoich właściwości ani koloru.

Obudowy kominkowe z kamienia naturalnego są odporne na pęknięcia, zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, czas działa na ich korzyść, ponieważ kamień jest materiałem, który pięknie się starzeje- nabiera nowego, wyjątkowego stylu. Obudowy kominkowe wykonane m.in: z marmuru, granitu i piaskowca są zawsze unikatowe, nigdy druga obudowa nie będzie taka sama, gdyż nie istnieją dwa takie same kamienie.

Obecnie modne są obudowy kominkowe z piaskowca. Mogą one mieć nowoczesny styl poprzez zestawienie kamienia ze szkłem lub metalem, albo tradycyjny- przypominający kształtem portal z charakterystycznymi gzymsami, kolumnami oraz półką. Obudowy kominkowe z piaskowca pięknie wyglądają również w stylu rustykalnym, gdyż ich prosta budowa imituje wygląd kominka z wiejskiego dworku. Jeżeli jednak nie przypadł nam do gustu piaskowiec, możemy wybrać inny kamień lub połączenie kilku rodzajów kolorów i faktur, np. granitu łupanego z granitem polerowanym. Bez względu na zmieniające się trendy w wystroju wnętrz, kominek zawsze pozostanie modny. Nie musimy więc martwić się, że kiedyś jego posiadanie stanie się kompromitujące.

Obudowa wykonana z kamienia naturalnego jest symbolem solidności. Płomień ujęty w jej ramy wydaje się bardziej poskromiony, nie budzi lęku i daje poczucie bezpieczeństwa. Obudowy kominkowe, nawet gdy nie są w całości z kamienia, a posiadają jedynie niewielkie jego kawałki, są o wiele bardziej eleganckie i gustowne niż obudowy wykonane z innych materiałów. Kamień jest bowiem synonimem luksusu, dodaje wnętrzu elegancji oraz przywodzi na myśl skojarzenia z zamkiem lub pałacem. Koszt obudowy z kamienia naturalnego jest wysoki, jednak efekt, który osiągniemy poprzez jej wykorzystanie oraz jej trwałość, są wspaniałą rekompensatą za poniesione wydatki. Pamiętajmy, że kominek ma nam służyć przez wiele lat, dlatego nie skupiajmy się jedynie na tym, by wykonać go jak najtaniej.

Stopka autorska: ex-trade.pl – obudowy kominkowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz