Czy warto wykupić ubezpieczenie AC?

Kupno własnego samochodu jest dosyć dużym wydatkiem, nic więc dziwnego, że chcemy taki samochód zatrzymać i odpowiednio o niego zadbać. Jest to konieczne, żebyśmy mogli spać spokojnie i nie martwić się o jego kradzież.

Reklama

samochód na drodzeDobrym sposobem na uchronienie nas przed stratami materialnymi w przypadku kradzieży naszego auta jest wykupienie ubezpieczenia. W Polsce każdego roku kradzionych jest prawie kilkadziesiąt tysięcy samochodów, nic więc dziwnego, że wielu kierowców, czy też właścicieli aut stara się te samochody chronić przed kradzieżą. Nie ma jednak czegoś takiego jak idealna ochrona przed kradzieżą, dlatego też bardzo dobrym wyjściem wydaje się być wykupienie ubezpieczenia, które nazywa się ubezpieczeniem AutoCasco i które chroni nas materialnie nie tylko przed kradzieżą, ale również zniszczeniem czy też wypadkiem samochodowym.

Co prawda w Polsce nie ma obowiązkowego wykupienia takiego ubezpieczenia, tak jak sprawa ma się w przypadku ubezpieczeń o nazwie Odpowiedzialność Cywilna, jednak mimo to, takie ubezpieczenie jest obecnie bardzo popularne. Pytanie tylko, kiedy opłaca się wykupywać takie ubezpieczenie, ponieważ składka takiego ubezpieczenia jest raczej wysoka natomiast zniżki otrzymujemy dopiero po kilku latach od jego wykupienia.

Wszystko zależy od nas oraz od pojazdu. Z pewnością, jeśli zamierzamy samochód trzymać w naszych rękach bardzo długo to oprócz OC bardzo rozsądnym wyjściem jest wykupienie ubezpieczenia AC, natomiast jeśli nasz samochód jest stary, jego wartość jest niska, to takie ubezpieczenie wydaje się być niepotrzebne. Jednak zawsze decyzja taka należy przede wszystkim do kierowcy czy też do właściciela samochodu. Pamiętajmy, jednak, że w przypadku kradzieży, nigdy nie odzyskamy całości pieniędzy, które zapłaciliśmy za samochód, ponieważ z każdym dniem wartość naszego pojazdu spada.

Jeśli natomiast kupujemy kilkunastoletni pojazd, którego będziemy używać zaledwie dwa lub trzy lata, to wykupienie tego ubezpieczenia traci jakikolwiek sens. Zawsze jednak kierowca i właściciel powinien przemyśleć tę decyzję, ponieważ może ona nas uchronić przed bolesnymi dla portfela skutkami kradzieży.

Stopka autorska: ubezpieczeń o nazwie Odpowiedzialność Cywilna – https://www.libertydirect.pl/komunikacyjne/oc-z-mini-assistance.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz