Czy wiesz, czym nakarmić swoją skórę?

Skóra, to bardzo ważny element naszego ciała. To na nią zwraca się bowiem szczególna uwagę przy bezpośrednim spotkaniu z daną osobą. Pierwsze spojrzenie zawsze pada na twarz, później dopiero spoglądamy, na ogólny wizerunek (w tym kreację, fryzurę).

Reklama

Wiele osób zapomina, że skórę posiadamy na całe życie. Warto byłoby zatem odpowiednio o nią zadbać, by móc cieszyć się jej pięknym wyglądem na długie lata.

Odpowiednia pielęgnacja twarzy i ciała powinna zakładać stosowanie kremów, zdrową dietę i odpowiedni tryb życia (polegający na ruchu oraz ćwiczeniach fizycznych). Nie na darmo mówi się przecież, że sport, to zdrowie. Ludzie aktywni fizycznie, nie tylko żyją dłużej, ale i dłużej mogą cieszyć się pięknym ciałem.

Piękny, zadbany wygląd to marzenie chyba każdej kobiety. Szczególnie, jeśli na co dzień widzimy mnóstwo gwiazd serialowych oraz telewizyjnych pomykających w nienagannej formie przed reflektorami.

Która z nas, choć raz nie spoglądała z zazdrością na idealny makijaż, piękną fryzurę i suknię szytą prosto od projektanta?

Pamiętajmy, ubranie to nie wszystko. Owszem zdobi nasze ciało, ale tylko wówczas, gdy rzeczywiście właściciel ma czym się pochwalić.

Podstawą dobrego samopoczucia jest to, by w swojej skórze czuć się po prostu dobrze. Nic nie wpływa lepiej na nasz komfort psychiczny, jak komplementy kierowane od osób trzecich.

Efektem pięknie wyglądającej skóry jest odpowiedni dobór witamin oraz składników mineralnych. To one odpowiadają w dużej mierze za koloryt skóry i jej ogólny stan. Skóra szara, pozbawiona blasku, ze zmianami to znak, że cos jest nie tak. Warto wówczas zatroszczyć się o swój ogólny stan zdrowia.

Jak szybko wesprzeć swoją skórę?

Piękny wygląd z pewnością pomogą nam odzyskać witaminy. Duże znaczenie ma w tym przypadku witamina B, A, C i E.

Witamina E uznana jako najlepsze źródło piękna znajduje się w produktach spożywczych, takich jak: orzechy laskowe, pestki dyni, olej słonecznikowy.

Witamina B, to natomiast składnik mięsa, mleka, warzyw liściastych.

Dla osób walczących z trądzikiem polecane jest spożycie witaminy A. Duże jej ilości odnajdziemy w żółtkach, marchwi, wędzonym węgorzu.

Wreszcie, witamina C w dużych ilościach wypełnia owoce czarnej porzeczki, liście pietruszki, owoce cytrusowe.

Piękna skóra to także składniki mineralne. W tym wypadku powinniśmy mieć na względzie selen, żelazo i jod. Występują one np. w produktach zbożowych, rybach, orzechach.

Ruch na świeżym powietrzu oraz bogatą w składniki odżywcze dietę możemy wspomóc także kosmetykami. Stawiajmy jednak, na takie, które są w swoim składzie pozbawione parabenów i innych szkodzących naszej skórze związków chemicznych (np. ekskluzywne kosmetyki sisley). Co więcej, w przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych  lepiej trzymać się zasady: wydaj pieniądze, raz, a dobrze, np. na luksusowe marki, niż wydawaj mało, ale często i bez widocznych efektów na Twojej skórze.

Stopka autorska: ekskluzywne kosmetyki sisley – http://www.moncredo.pl/marki/marki-niszowe/sisley.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz