Czy wiesz gdzie klikasz?

Zdarzyło Ci się kiedyś wejść na stronę internetową gdzie od razu wyskakuje wielki, kolorowy napis” wygrałeś, kliknij po nagrodę”, otrzymać maila z treścią „ możesz otrzymać sumę gwarantowaną, kliknij tutaj” itp. Wszystkie te hasła, slogany skłaniają nas byśmy kliknęli w konkretne miejsce, ale po co? Czy naprawdę wygraliśmy? A może chodzi o coś innego? Te piękne słowa trafiają w nas, sprawiają, że czujemy się wyjątkowo przecież, każdy lubi wygrywać, a wygrać coś nie robiąc już nic to naprawdę trzeba mieć wyjątkowe szczęście. Tylko zastanówmy się na ile to realne?

Reklama

myszka komputerowaPrzecież nikt niczego nie daje za darmo, więc czego oni od nas tak naprawdę chcą? Może faktycznie mamy jakieś tam szansę na wygraną, nie będę zakładać z góry, że wszystkie te hasła to oszustwo, ale mimo wszystko uważajmy większość z nich tak. Często odlicza się w jakimś miejscu czas z hasłem „wypełnij wniosek w ciągu 5 minut inaczej nagroda przepadnie”, czy komuś w tym momencie przyjdzie do głowy szukanie regulaminu? Nie, bo po co skoro za nim go odczytam nagroda przepadnie – niestety, takie jest myślenie niektórych ludzi. A w regulaminie często znajdziemy zapisek, że np. wypełniając ankietę zgadzamy się na otrzymywanie dwa razy w tygodniu płatnego sms’a lub inny przykład, że wyrażamy zgodę na przetwarzanie naszych danych osobowych firmom współpracującym.

Te płatne sms’y mogą być czasem sprawą groszową lecz w takich portalach miesięcznie jednak są dużym wydatkiem, a nagrody jak nie było tak nie ma. Przetwarzanie danych, no cóż później rano budzi nas jakaś kobieta, która próbuje nam sprzedać dodatkowy abonament lub na naszej skrzynce pocztowej pojawiają się maile firm, których nie znamy i nie chcemy znać. Niestety takie problemy zawdzięczamy często sami sobie, nie czytając regulaminów, kusząc się na hasła „wygrałeś”, „nagroda gwarantowana” itp. Pamiętajmy, że obecnie żadna firma nie ma prawa przetwarzać naszych danych osobowych bez naszej zgody. Firmy, które zarabiają na mailingach stosują różne metody, by te zgody od nas otrzymać, a to jedna z najbardziej popularnych i skutecznych metod. Ale jak wspomniałam może się zdarzyć, że faktycznie coś wygramy w ten sposób lecz upewnijmy się wtedy czytając regulamin, warunki uczestnictwa, wszelkie zgody, że wszystko jest jasne, proste, zrozumiałe i nikt nie sprzedaje dodatkowo Twoich danych osobowych w celach zarobkowych.

Stopka autorska: kliknij tutaj – http://www.msapartamenty.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz