Czym dla kobiet jest moda?

Nie od dziś wiadomo, że moda to domena kobiet, choć mężczyźni też starają się być na topie. Niemniej jednak, to właśnie panie chcą zawsze atrakcyjnie wyglądać, dobierając dla siebie, jak najładniejsze ubrania, kosmetyki i dodatki. Mogą w ten sposób podkreślić swoją indywidualność, tworząc oryginalny, własny styl, którego nie da się podrobić. Są dzięki temu indywidualne! Przedstawicielkom płci pięknej pozwala to lepiej się poczuć, podnosi ich samoocenę i pewność siebie,a to przecież jest najważniejsze!

Reklama

Praktycznie każda kobieta stara się też dopasowywać ubrania w taki sposób, by podobać się płci przeciwnej. Dla wielu istotne jest również to, by wyglądać, co najmniej tak dobrze, jak koleżanki (nie bez powodu mówi się, że kobiety rywalizują miedzy sobą o to, która lepiej wygląda, ubiera się czy nawet ładniej chodzi na szpilkach!). Zazwyczaj moda jest dopełnieniem naturalnej urody. Umożliwia tuszowanie niedoskonałości sylwetki oraz eksponowanie jej największych zalet. Niejednokrotnie decyduje o stopniu seksapilu. Sprawia również, że można dostosować swój wygląd do potrzeb danej sytuacji.

modne buty

Być modna każdego dnia

Z jednej strony rywalizacja, a z drugiej podpatrywanie innych, z których często zapożyczane są nie tylko drobne elementy, ale często całe kreacje czy styl. Wiele Pań z uwielbieniem przygląda się występom znanych modelek jak na przykład Anja Rubik, które za każdym razem kuszą nowym pomysłem, posiadając przy tym wrodzony wdzięk i umiejętność prezentowania się we wszystkim, jakby było szyte na miarę. Być może często dochodzi tu do wewnętrznych rozterek, zderzenia delikatnej zazdrości z podziwem, jednak ostatecznie każda z Pań zapożyczy sobie jakiś element łącząc go subtelnie ze swoimi wdziękami. Podglądanie modelek, ale też i całego świata mody, pozwala kobiecie dobierać te elementy stroju, makijażu, biżuterii czy innych elementów w taki sposób, aby uzyskiwać zaskakujące wyniki, podnosząc tym samym zadowolenie z samej siebie.

Moda ma zatem ogromny wpływ na kobiety chociaż ten termin jest na tyle szeroki, że w dzisiejszych czasach dotyka on już wielu innych aspektów naszego życia. Trudno go rozpatrywać tylko w kontekście odzieży i dobrego wyglądu i na pewno nie omija Panów czy dzieci. Warto zwrócić się czasami w odpowiednim kierunku aby to dostrzec. Należy mieć tylko nadzieję, że podglądanie świata mody pozostanie tylko częścią naszego, jakże pięknego życia.

Stopka autorska: Anja Rubik – http://fashion.apart.pl/tag/anja-rubik/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz