Czym jest dla firmy dobra strona internetowa?

W dzisiejszych czasach każde przedsiębiorstwo, które dba o swój wizerunek, powinno posiadać własną stronę internetową. Dotyczy to nie tylko biznesów typowo internetowych, dla których wirtualna rzeczywistość jest głównym źródłem generowanych dochodów, ale także marek kompletnie niewiążących swoich zysków z siecią. Dobra strona internetowa to przede wszystkim gwarancja, że zostaniemy odnalezieni wśród ogromnej obecnie, i wciąż rosnącej, konkurencji.

Reklama

Strona internetowa – prosta wizytówka czy rozbudowany portal?

dobra strona internetowa

Nigdzie nie jest powiedziane, co właściwie oznacza idealna strona internetowa, ale specjaliści od marketingu internetowego zazwyczaj wskazują na jeden czynnik – skuteczność, która dla każdego przedsiębiorstwa oznacza coś zupełnie innego, w zależności od jego misji i celów biznesowych. Wiadomo, że witryny firmowej nie wystarczy po prostu mieć. Trzeba o nią dbać, tzn. aktualizować ją i rozwijać w zależności od potrzeb. Pozostawiona sama sobie najpewniej szybko przestanie być odwiedzana, miejsca przeznaczone na komentarze zostaną błyskawicznie opanowane przez treści spamujące, a domena wkrótce wygaśnie, jeśli nie opłacimy abonamentu w wyznaczonym terminie.

Nie można się dziwić reakcji na taką bierność administratora strony. Jeśli ktoś wchodzi na daną witrynę i widzi, że ostatni wpis w dziale aktualizacje został dokonany rok czy dwa lata temu, to jak ma pomyśleć, że to nie tylko dobra strona internetowa, ale co ważniejsze – dobra firma? Wielu małych przedsiębiorców, zwłaszcza tych tzw. starej daty, którzy nie wierzą w siłę e-marketingu, często godzi się, pod naciskiem swoich marketingowców czy handlowców z zewnętrznych agencji reklamowej, na założenie prostej strony internetowej za minimum funduszy i na tym kończy się ich zaangażowanie w reklamę w wirtualnej rzeczywistości. Prawda jest jednak taka, że nie trzeba prowadzić rozbudowanego portalu firmowego z milionem aplikacji i grafiką autorstwa światowej sławy artystów, ale po prostu zawsze dostosowywać wygląd, zawartość i aktualność strony do prowadzonego biznesu.

W dzisiejszych czasach firma która nie posiada serwisu www nie istnieje. Wie to każdy kto zderzył się z rzeczywistością prowadzenia biznesu, i to nie tylko w nowoczesnych dziedzinach jak reklama czy marketing, ale nawet w najprostszych branżach jak spożywcza czy budowlana. Każdy powinien mieć stronę www, dać się znaleźć potencjalnym Klientom i zainwestować w nią odpowiednią ilość czasu i pieniędzy, jest to wizytówka naszej firmy a Klient który nie odwiedza nas w biurze, odwiedza stronę i dlatego tak ważne jest pierwsze jego pierwsze wrażenie.

Stopka autorska: dobra strona internetowa – http://dobre-strony.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz