Czym jest fotografia ślubna?

Ślub jest najważniejszym wydarzeniem w życiu młodych ludzi, wydarzeniem które budzi wiele emocji i pozytywnych przeżyć wśród całej rodziny, a raczej dwóch rodzin. Jeszcze długo ten dzień będzie tematem rozmów na spotkaniach rodzinnych i towarzyskich, a w przyszłości państwo młodzi z przyjemnością będą opowiadać o ślubie i weselu swoim dzieciom.

młoda para

Oczywiste wydaje się, że warto tę uroczystość utrwalić na zdjęciach i temu służy fotografia ślubna. Pozwala ona zatrzymać w kadrze najwspanialsze chwile, zapisać największe emocje.

Niech nazwa fotografia ślubna nikogo nie zmyli, fotograf może się oczywiście ograniczyć do fotografowania tylko uroczystości w kościele, ale fotograf ślubny jest zwykle reporterem potrafiącym zrobić dokumentację całego dnia, poczynając od przygotowań, a na weselu kończąc i warto z tej możliwości skorzystać. Dodatkowo możemy pomyśleć tez o sesji narzeczeńskiej. Poza dostarczeniem wspaniałych zdjęć ma ona jeszcze jedną zaletę. Pozwoli nam przetestować wybranego fotografa ślubnego i upewnić się, że dokonaliśmy właściwego wyboru.

Pamięć ludzka jest zawodna, a nic jej tak znakomicie nie odświeża jak zdjęcia. Któż nie lubi oglądać starych fotografii i słuchać wspomnień? Róbmy zdjęcia ślubne nie tylko dla siebie i zaproszonych gości, pamiętajmy, że robimy je także dla przyszłych pokoleń. Zachowajmy wspaniały album lub modną ostatnio fotoksiążkę, ale pamiętajmy też o wersji elektronicznej. Zapis zdjęć w postaci cyfrowej gwarantuje, że zachowają one na zawsze swoją jakość, nigdy nie zmienią kolorów, nie wyblakną. Kolor kwiatów panny młodej będzie na nich taki sam teraz jak i za sto lat.

obrączki ślubne

Oczywiście wybór fotografa ślubnego nie jest rzeczą prostą i warto o tym pomyśleć z dużym wyprzedzeniem. Najlepsi przyjmują zapisy z rocznym wyprzedzeniem, więc nie warto szukać w ostatniej chwili i zdawać się na przypadek. Oczywiście po wpisaniu do wyszukiwarki hasła fotografia ślubna otrzymamy mnóstwo wyników, ale nie liczmy na to, że najlepsi będą czekać na nas do ostatniego tygodnia, albo chociaż miesiąca.

Dlatego warto myśleć o zdjęciach jak o inwestycji w miłe wspomnienia. Lepiej nie ryzykować zatrudniając przeciętnego fotografa, który dopiero co zdążył sobie kupić aparat, bo okaże się, że z powodu baterii, lampy, braku pamięci, czy pogody zdjęć nie będzie. Należy pamiętać, że profesjonalista na każdą sytuację jest zabezpieczony. Ma ze sobą zapasową baterię, pamięć do aparatu, czy nawet całe aparaty i obiektywy.

Stopka autorska: fotografia ślubna – www.marcinbaczynski.pl/oferta.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Krótko i na temat choć przydało by się to trochę rozbudować.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz