Czym jest franczyza?

Zdarza się tak, że interesuje nas kupno konkretnej rzeczy. czasami może to być sukienka ślubna, modne zasłony, innym razem komplet mebli. Nie zawsze mamy dostęp do danych sklepów w swojej miejscowości. W takich przypadkach niezawodny okazuje się być Internet.

Reklama

Wchodzimy na daną stronę dość znanej firmy i patrzymy, że posiadają oni oddziały w różnych częściach Polski. Tak właśnie działa franczyza.

Ludzie zainteresowani otwarciem działalności, decydują się na otwarcie własnej firmy, ale pod szyldem takiej, która już na rynku istnieje, która ma swoich klientów, która ma towar, jaki zna cały świat.

Dzięki temu rodzajowi biznesu, wchodząc na stronę internetową, możemy zobaczyć, że firma ta, ma oddziały począwszy od Pomorza, przez Mazury, Warszawę, Poznań, kończąc na Katowicach, czy Wrocławiu. Niektórzy, co mają nikłe pojęcie w biznesie, twierdza, że istniej jeden właściciel, który posiada szereg takich oddziałów.

A to wcale nie jest prawda

Każdy oddział ma swojego właściciela, działa jedynie na zasadzie franchising, czerpie korzyści z tego, że posiada logo znanej firmy. Może to być sklep z galanterią skórzaną, może to być sieć aptek, restauracji, czy sklepów spożywczych.

Zakładając w danym miejscu oddział jakiegoś wielkiego przedsięwzięcia, tworzy się coś na własną rękę, z własnym ryzykiem, ale nie pod swoim nazwiskiem. I tak właśnie, na takiej zasadzie działa franchising, który dziś, wybiera większość osób, zakładających własne przedsiębiorstwa. Nie ryzykują po prostu tak dużo, jakby zakładali swoje firmy bez tego znanego logo.

Stopka autorska: franczyza – http://franczyza.org.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Franczyza to całkiem niezły pomysł na rozkręcenie własnego biznesu.

    VN:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz