Czym powinny charakteryzować się żyrandole nowoczesne?

Samo pojęcie jest dość mgliste. Dlatego dobrze jest doprecyzować sobie, czym powinny charakteryzować się nowoczesne żyrandole stosowane w dobrze zaprojektowanych mieszkaniach.

Reklama

lampa stojącaIch cechy wynikają niejako z funkcji, którą pełnią. Nie tylko jednak. Są także związane z najnowocześniejszymi trendami w projektowaniu i designie. A konkretnie, czym powinny się charakteryzować?

Po pierwsze, oszczędny design

Tym, co wyróżnia współczesne nowoczesne żyrandole jest ich design. Tego rodzaju lampy są najczęściej oszczędne w formie. Chodzi o specyficzny sposób projektowania, który zakłada maksymalne ograniczenie ozdobników i elementów nie wpływających na bezpośrednie zastosowanie oświetlenia. Słowem, żyrandole nowoczesne to nie wiszące na sznurze ogromne lampy, jakie można spotkać w zamkach i pałacach.

To proste projekty, które kładą nacisk na funkcjonalność. Wszystko jest podporządkowane temu, jaki jest cel działania takiej lampy. Słowem, chodzi o to, żeby wygląd nie stał na przeszkodzie emisji światła. O czym zresztą będzie jeszcze niżej.

Po drugie, zabawa formą

Zanim przejdziemy do kwestii praktycznej, skupmy się na jeszcze jednym elemencie, jaki charakteryzuje żyrandole nowoczesne. To inteligentna, sprytna i odświeżająca zabawa formą, która nie ma jednak nic wspólnego z tradycyjnymi ozdobnikami. To raczej specyficzne połączenia, zabawne zestawienia i inne działania sprawiające, że żyrandole nowoczesne są naprawdę ciekawe w odbiorze.

Tego rodzaju eksperymenty formalne mogą być szczególnie interesujące dla osób, które mniej więcej orientują się we wzornictwie. Także inni klienci są w stanie je docenić, chociaż niekoniecznie będą wiedzieli, co z czym tutaj gra. Nie to się jednak liczy, a zaskoczenie i umiejętne zestawienie elementów, które na pozór wcale do siebie nie pasują.

Po trzecie, energooszczędność

Skoro wiemy już, jak powinny nowoczesne żyrandole wyglądać, możemy zająć się ich bardziej funkcjonalnymi cechami. Takimi, jak na przykład zużycie energii. Wbrew pozorom, ma to także związek z tym, jak żyrandole są zaprojektowane. Te, które zbudowane są w sposób przemyślany, pozwalają zaoszczędzić więcej niż te, które nie uwzględniają tych kwestii.

Na czym może polegać uwzględnianie tego rodzaju kwestii? Przede wszystkim na takim zaprojektowaniu żyrandola, żeby ten dawał maksymalnie dużo światła. W ten sposób to, co wyprodukuje żarówka nie zostanie zmarnowane. Energia będzie wykorzystana jak najbardziej efektywnie.

Po czwarte, elastyczność użycia

Osobną kwestią jest elastyczność użycia. Chodzi o to, żeby nowoczesny żyrandol pasował do różnego rodzaju wnętrz. Także tych, które urządzone są w sposób bardziej klasyczny. Nie tylko zresztą na tym polega elastyczność nowoczesnych żyrandoli.

Także na tym, żeby można było dopasować intensywność oświetlenia do potrzeb. Przykładowo, w czasie oglądania telewizji nie trzeba używać oświetlenia w pełnym zakresie. Można użyć tylko lekkiego oświetlenia, które lekko rozjaśni wnętrze. I tak dalej, i tym podobne.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz