Czym są sieci afiliacyjne?

Sieć afiliacyjna przez wielu nazywana jest po prostu katalogiem programów partnerskich. Umożliwia ona bowiem dostęp (z punktu widzenia wydawcy) do wielu ciekawych kampanii promocyjnych, w których mogą wziąć udział (po pozytywnym rozpatrzeniu przez pośredników oraz reklamodawców).
[netsales-netsales]
reklamaW Polsce sieci afiliacyjne funkcjonują już od dłuższego czasu. Jedną z najpopularniejszych jest NetSales, która nie ogranicza się tylko do naszego kraju (bieżącego roku otworzyła pierwszą placówkę w Afryce).

Sieci afiliacyjne oferują uczestnictwo w wielu programach, z których rozliczanym jest się za tak zwane leady. Pieniądze można otrzymywać np. za kliknięcie w link promocyjny, rejestracje poleconego w danym programie promocyjnym lub za zakup przez niego jakiegoś produktu (wtedy otrzymujemy prowizję  oscylującą najczęściej w przedziale od 2 do 15 procent).

Wszędzie znajdą się jednak nieuczciwi wydawcy, dlatego sieci afiliacyjne są bardzo wyczulene podczas weryfikacji poprawności działania wydawców. Zawsze jest ktoś, kto za jakąś symboliczną opłatę będzie motywował innych do rejestracji. Na szczęście właściciele sieci wiedzą, jak takie nietypowe odchylenia wychwycić, analizując na przykład aktywność zarejestrowanych użytkowników. Nie popłaca oszukiwać.

Chcąc zarabiać na sieciach afiliacyjnych, musisz bardzo dobrze znać potrzeby swoich czytelników, aby dobrać do kontekstu materiały promocyjne. Czasem jest to bardzo trudne, jednakże właściciele sieci często pomagają w doborze reklam do witryny.

Stopka autorska: sieci afiliacyjne – http://googr.pl/sieci-afiliacyjne/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz