Darmowe i dobre programy komputerowe

Ponosisz potężne koszty wynikające z zakupu oprogramowania na komputer. Trzeba temu zaradzić!. Dzięki nieocenionej hojności producentów oprogramowania freeware możesz zupełnie za darmo zaopatrzyć się w użyteczne programy. Zróżnicowanie bezpłatnych programów pozwolą na zrezygnowanie z wszystkich drogich programów. Duża rozpiętość dostępnych i ciągle pojawiających się nowych darmowych realizacji na pewno zaspokoi potrzeby użytkowników z przeróżnymi wymaganiami.

Reklama

Programy graficzne

ciekawe darmowe programyProducenci w tej dziedzinie oprogramowania freeware nie zawiedli grafików, a wręcz zaskoczyli ich wielką gamę programów do obróbki graficznej.

Najciekawszymi projektami pod względem funkcjonalności niewątpliwie są takie tytuły jak Gimp, Pixia czy ArCADia-IntelliCAD. Dają m.in. możliwość tworzenie grafiki rastrowej (Gimp, Pixia), projektowania 2D,3D (ArCADia-IntelliCAD). Warto a nawet trzeba zapoznać się z programami z tej dziedziny, obecnie jest ich już spora ilość (ok. tysiąc szt.). Większość z nich do tej pory jest rozbudowanych i udoskonalanych, co w rezultacie daje coraz bardziej fachowe narzędzie.

Rasowe pakiety biurowe

Oprogramowanie biurowe na bezpłatnej licencji w żaden sposób funkcjonalnością nie ustępuje płatnym realizacją, wprost przeciwnie.
Jednym z wielkimi możliwościami biurowym narzędziem jest OpenOffice. Pakiet programów tego dużego przedsięwzięcia jest na tyle rozwinięty, że można nim zastąpić płatny pakiet Microsoft Office. Do zaszczytnej bezpłatnej kolekcji edytorów tekstu wchodzą także Ashampoo Office, Lotus Symphony oraz wiele innych tytułów. Na przykładzie pakietów biurowych widać gołym okiem, że nie warto lekceważyć darmowych rozwiązań.

Błyskawiczna prędkość – wymiana plików z sieci P2P

Szybko, wygodnie i nowocześnie – tak można określić sposób funkcjonowania darmowych programów do wymiany plików. Dzięki klientom takim jak Emule, Ares w przeciągu kilku sekund można odnaleźć i ekspresowo pobrać pliki muzyczne, wideo, graficzne, czy też tekstowe. Cały proces ogranicza się do uzupełnienia takich danych jak nazwa szukanego pliku, opcjonalnie wybranie jego typu. Warto napomknąć także o aplikacjach takich jak uTorrent, BitComet, które umożliwiają masowe pobranie wielkich plików z dużą prędkością, z sieci P2P.

Kompleksowa ochrona komputera przed wirusami

Nie płacąc nawet złotówki można zapewnić swojemu komputerowi całkowitą ochronę przed robactwami czyhającymi w sieci internet. To kolejna już dziedzina programów dająca wyraz stwierdzeniu, że płatnie nie zawsze znaczy lepiej. Zaskakująco dobry start miał tu innowacyjny pakiet Avast. Zapewnia on całodobową ochronę komputera przed wszelakimi zagrożeniami płynącymi z internetu. Wielką niespodzianką okazał się również program antywirusowy Bitdefender. Uzewnętrzniając swoje atuty ugruntował swoją pozycję wśród konkurencyjnych aplikacji.

Łatwe programowanie

Osobą tworzącym strony internetowe, czy mobile aplikacje z pewnością nie zabraknie narzędzi do pracy. Do dyspozycji producenci przygotowali z najwyższej półki oprogramowanie do projektowania stron. W zależności od stopnia zaawansowania i znajomości materii można odnaleźć programy umożliwiające programowanie w językach tj. php, java, html. Niekwestionowaną popularnością cieszą się tutaj takie przedsięwzięcia jak  HateML, Nvu, HTML-Kit, PHPEdit. Każdy z tych programów może być relatywnie dobry w zależności od potrzeb programisty. Niektóre posiadają szersze możliwości, pozostałe są nieco mnie rozbudowane przez co są niebywale proste w obsłudze. Patrząc na ten urodzaj w kwestii programowania, można pokusić się stwierdzenie, że liczba osób zajmująca się programowaniem wkrótce znacznie wzrośnie.

Pozycji z przeróżnych dziedzin darmowego oprogramowania jest tak dużo, że nie sposób wszystkich wymienić. Należy samemu zapoznawać się z nimi, do czego mocno zachęcam.

Stopka autorska: Programy graficzne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


komentarze 2

 1. avatar

  Faktycznie w przypadku darmowego oprogramowania biurowego, czy graficznego jakościowo oraz ilościowo wygląda to nawet dobrze. Choć niestety w kwestii ochrony antywirusowej nie jest tak dobrze, jak opisuje artykuł. Pomijając avasta nie ma żadnego godnego darmowego antywirusa – niestety.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. avatar

  Oj tam, już wszystko chcielibyście za darmo. Za dobry program trzeba zapłacić, jak za każdy inny dobry produkt. Ale jeżeli już istnieje bezpłatna alternatywa, to nie oczekujcie od niej równego poziomu funkcjonalności, co w przypadku płatnego programu. Po prostu cieszcie się z tego co wam darmo dają. A jeżeli darmowe rozwiązania nie spełniają waszych wymogów, to porostu zakupcie licencję komercyjnego programu.

  VA:F [1.9.18_1163]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz