Dbanie o swoją skórę, gdy mróz na zewnątrz szaleje

Zima jest okresem, który nie pozwala naszemu ciału spokojnie się regenerować. Narażona na duże różnice temperatur skóra miewa tendencje do czerwienienia się oraz pękania. Sprawia to nie tylko ból, lecz również może powodować podrażnienia i pogorszenie się naszej urody. Dla kobiet to zła wiadomość, lecz istnieją proste sposoby na zapobiegnięcie temu.

Reklama

Co powoduje problemy skórne w czasie zimy?

pielęgnacja twarzyZanim jednak przejdziemy do zaleceń, jakie należy stosować, dobrze będzie dowiedzieć się, co naprawdę powoduje problemy ze skórą podczas zimy. Zrozumienie procesu pozwoli między innymi na przewidywanie skutków naszych decyzji.

Mróz jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym dla naszej skóry. Powoduje zmrażanie się wody w powierzchni skóry, powstawanie mikrokryształków lodu i w efekcie rozrywanie tkanek komórkowych. Oczywiście ciepła krew znacznie uniemożliwia rozrost tego procesu, lecz zaczerwieniona skóra po powrocie z dworu jest dowodem na to, że nasza skóra wymaga pielęgnacji.

Jednak to zetknięcie się skóry z ciepłym powietrzem zaraz po powrocie z mrozu powoduje prawdziwe spustoszenia na naszej cerze. Gwałtownie ogrzewająca się skóra wysycha, co doprowadza do pękania. Takie szybkie zmiany temperatur są naprawdę dewastujące dla naszych komórek.

Jak dbać o cerę, aby przetrwać zimę?

Pielęgnacja twarzy powinna obejmować dwa elementy:

  1. Zapewnienie odpowiedniego nawilżenia skóry
  2. Utrzymanie tej wilgoci bez względu na warunki otoczenia

Zapewnienie wilgoci skórze można osiągnąć poprzez stosowanie kremów nawilżających. Do nich nie zaliczają się tłuste odmiany, które choć wchłaniają się, bardziej nadają się do ochrony przed wysychaniem. Lekki krem nawilżający pozwoli na dostarczenie odpowiedniego nawilżenia skórze i pielęgnację twarzy. Niemniej sam krem nie wystarczy – jego wchłanialność jest niewielka, a co za tym idzie, pielęgnacja skóry obejmuje również dostarczenie witamin C oraz E. ich obecność w organizmie pozwala na utrzymanie regeneracji skóry od wewnątrz, a także uszczelnia ścianki komórkowe i nie pozwala na ucieczkę wilgoci.

Utrzymanie nawilżenia skóry w czasie wilgoci najłatwiej załatwić poprzez smarowanie policzków, warg oraz czoła z nosem tłustym kremem za każdym razem, gdy będziemy wychodzić. Również unikanie ogrzewania twarzy i skóry przy grzejnikach pomoże na delikatniejsze przyzwyczajenie się do nowej temperatury. Zawieszenie na kaloryferach nawilżaczy powietrza z pewnością zwiększy ogólną wilgotność w pomieszczeniu, dzięki czemu nasza skóra nie będzie musiała walczyć o zachowanie wilgoci.

Stopka autorska: Pielęgnacja twarzy – http://zabiegi-kosmetyczne.eu/tag/pielegnacja-twarzy/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz