Laserem po włosach, czyli depilacja trwała i bezbolesna

Minęło wiele czasu odkąd nasi przodkowie zeszli z drzew, a potem wyszli z jaskiń. W toku ewolucji nasze uwłosienie drastycznie spadło z pokrywającego większość ciała na rzecz włosów na głowie oraz w pachwinach. Oraz drobnego uwłosienia nóg, rąk czy klatki piersiowej u mężczyzn. Ostatecznie za kanon urody uznało się u kobiet jak najmniejszą ilość owłosienia. Ba, jednak jak tego dokonać?

Reklama

Depilacja maszynką

laseroterapia

Bodajże najpopularniejsza wśród płci pięknej metoda na pozbywanie się włosów z okolicy nóg, pach oraz nierzadko łona. Maszynki do depilacji mogą być albo w formie zwykłego nożyka żyletki albo też przybierać formy elektrycznego urządzenia, które wyrywa włos.

Maszynki do depilacji są najtańszym rozwiązaniem – każda kobieta jest w stanie zakupić sobie jedną i w wolny wieczór usunąć całkowicie owłosienie. Niemniej problemem jest fakt, że obcięte włoski odrastają, a zatem depilację trzeba powtarzać regularnie. To natomiast prowadzi do utwardzenia się włosa, a także wrastania go w skórę, co może zostawiać brzydkie czerwone krosty.

Depilacja gorącym woskiem

Zabieg ten jest najczęściej wykonywany w salonach kosmetycznych, w których kosmetyczka posiada i sprzęt, i umiejętności potrzebne do depilacji. Rozgrzane pasy z woskiem są przylepiane do skóry z włoskami i… odrywane szybkim ruchem i z krzykiem bólu.

Depilacja woskiem jest zdecydowanie skuteczniejsza i trwalsza od tej wykonywanej maszynką, ponieważ wyrywa cały włos łącznie z korzeniem. W efekcie odtworzenie włosa zaczyna się od zera. Niemniej depilacja woskiem nie należy do czynności szczególnie przyjemnych, zwłaszcza w okolicach wrażliwych na ból, jak pachwiny.

Laseroterapia

To najnowsze rozwiązanie w dziedzinie kosmetyki. Impulsy laserowe przypalają włos aż do korzenia, a razem z nim mieszek. W efekcie tego mieszek zostaje zakleszczony i pozbawiony możliwości produkowania włosów.

Laseroterapia jest bezbolesna, pomimo tak dramatycznego opisu działania. Jest też droga, dlatego nie każda kobieta decyduje się na nią. Laseroterapię używa się przede wszystkim do depilacji miejsc wyraźnie szpecących kobietę, jak wąsik czy też dłonie. Niewiele z nich decyduje się na depilację laserową nóg czy też miejsca intymnego. Główną rolę tutaj gra przede wszystkim cena, która za laseroterapię jednej nogi może osiągnąć nawet tysiąc złotych.

Niemniej, jeśli posiadasz problemy z owłosieniem i chciałabyś zamknąć ten temat raz na zawsze, laseroterapia będzie doskonałym rozwiązaniem. Lepszego na chwilę obecną jeszcze nie stworzono, chyba że genetycznie nasze ciało nie będzie produkowało żadnego owłosienia.

Stopka autorska: Laseroterapia – http://zabiegi-kosmetyczne.eu/laseroterapia/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.3/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz