Dieta cytrynowa i jej stosowanie

Celem diety cytrynowej jest oczyszczenie organizmu ze wszelkich trucizn za sprawą lemoniady i naturalnych herbatek. Przy tak skąpym trybie odżywiania (polegającym wyłącznie na piciu płynów) dieta gwarantuje pozbycie się niemalże jedenastu kg zbędnej wagi w dziesięć dni.

Reklama

cytrynyPragnę zaprezentować tu cztery wytyczne, zgodnie z którymi należy postępować stosując dietę cytrynową:

Brak ruchu

Przesadnia aktywność fizyczna i ćwiczenia spowodowałyby wykończenia organizmu – to tylko utrudni wytrzymanie do końca diety. Pamiętaj, iż dieta cytrynowa bardzo przypomina głodówkę.

Brak stabilnych wyników

Po pewnym okresie czasu istnieje możliwość powrotu do poprzedniego stanu. Czym jest to spowodowane? Dieta cytrynowa nie skupia się na eliminowaniu tłuszczów, które zaczynają być delikatnie przetrawiane pod koniec diety, czyli mniej więcej siódmego dnia. Żeby zniwelować to zjawisko, to po przerwaniu dietetycznego trybu życia postaraj się przyzwyczaić organizm do codziennych posiłków, jedząc na początku łatwostrawne potrawy jak np. duszone warzywa.

Co z napojami?

Żeby zwyczajna lemoniada prędko nam się „nie przejadła”, zachęcam do dolania do niej małej porcji syropu klonowego. Jest jeszcze możliwość zastosowania innych dodatków, jak imbir, lecz ja osobiście nie zachęcam do takich eksperymentów. Przyprawy mają za zadanie usprawnić trawienie, co przyczynia się do pozyskania wymarzonej, szczupłej figury wskutek zwiększenia wydajności diety.

Są też minusy

Niestety chyba żadna dieta nie jest pozbawiona wad. W przypadku diety cytrynowej można spotkać się z takimi przypadłościami, jak bóle głowy lub ospałość.

Podsumowanie

Dieta cytynowa należy do jednych z najtrudniejszych z powodu bardzo drastycznego jadłospisu – nie wolno niczego spożywać tylko pić wymienione napoje. Jeżeli uda Ci się wytrwać do końca (dziesięć dni), to efekty diety będą nadzwyczaj zadowalające.

Stopka autorska: Dieta cytrynowa – http://kropelki.pl/dieta-cytrynowa/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz