Dieta dalekiego wschodu

Oryginalnie przygotowane ryby, nietypowe przyprawy, wspaniałe sosy i chude mięsa podawane w każdej możliwej formie – to tylko malutki rąbek tradycyjnej kuchni mieszkańców Dalekiego Wschodu, którzy sztukę gotowania rozwijają już od tysięcy lat. Azjaci podobnie jak w swoim życiu także w przypadku jedzenia kierują się odwieczną zasadą zachowania równowagi pomiędzy Złem, a Dobrem czyli dwoma energiami życiowymi (Ying oraz Yang).

Reklama

azjatycka potrawaRównowaga ta znajduje odniesienie także jeśli chodzi o diety odchudzające i polega na spożywaniu odpowiedniej ilości białek, węglowodanów i pozostałych mikroelementów. To właśnie dzięki tym żywieniowym proporcjom wśród mieszkańców Dalekiego Wschodu ciężko znaleźć kogoś otyłego lub osobę, która odeszła z tego świata przed osiągnięciem sędziwego wieku.

Azjaci uczynili z jedzenia niejako sztukę, każdy posiłek i każdy kęs jest odpowiednio celebrowany. Powolne przeżuwanie ma nie tylko pomóc wydobyć kwintesencję smaku, ale także ułatwić organizmowi późniejsze trawienie potrawy. Pałeczki także są tu bardzo przydatne, dzięki nim bowiem możemy na raz spożywać tylko i wyłącznie małe porcje, co korzystnie wpływa na metabolizm.

Gdybyś w tym momencie przeszedł na dietę orientalną to możesz mieć gwarancję, że każdego tygodnia tracić będziesz nawet do trzech kilogramów, aż do momentu otrzymania optymalnej wagi. Co najlepsze, Azjaci nigdy nie przejmowali się liczeniem kalorii, nie ograniczali zbytnio ilości potraw, które jedzą i nie odmawiali sobie alkoholu. Dieta Dalekiego Wschodu jest więc nie tylko smaczna, ale naprawdę wygodna. Co więcej ilość potraw, które możesz przyrządzić jest ogromna.

Jeśli chcesz przejść na dietę polecaną przez Azjatów, w Twojej kuchni powinny zagościć kiełki, sojowy makaron, ryż dobrej jakości, soja oraz tofu. Bardzo dobrym wyborem będzie zaopatrzenie się także w sosy sojowe lub sezamowe oraz orientalne przyprawy, szczególnie imbir, czy też curry. Azjaci stosują bardzo wiele przypraw dla urozmaicenia swojej kuchni co nadaje potrawą charakterystycznych smaków.

Stopka autorska: diety odchudzające – http://www.szukaj-diety.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz