Dieta jogurtowa, jej efekty i jadłospis

Jak często poszukiwałaś diet, które z jednej strony są skuteczne, a z drugiej mało restrykcyjne? Takich trybów żywienia jest stosunkowo mało. Do tej nielicznej grupy zalicza się tytułowa „jogurtowa” terapia, którą zamierzam w tym tekście zaprezentować.

Reklama

Ogólne zasady diety jogurtowej

jogurtW naszej diecie, w przeciwieństwie do większości kuracji odchudzających rezultaty w porównaniu do strat są zachęcające. Strata wiąże się jedynie z naszym portfelem, dlatego że codzienne wcinanie rozmaitych rodzajów jogurtów może nas trochę kosztować.

Dieta dla niektórych może wydawać się trochę monotonna. Ale jeżeli się troszeczkę poruszy głową i jest się przynajmniej trochę kreatywnym, to można przygotować naprawdę smaczne zestawienia!

Kwestia menu

Między trzema najważniejszymi posiłkami można sobie pozwolić na niewielkie drugie śniadanie. Posiłki możemy dowolnie przygotowywać tak, by w ciągu 14 dni (okres trwania przedstawianej diety) ubarwić nowy jadłospis.

Nie musisz się martwić o substancje odżywcze, bowiem w tytułowej diecie dostarczamy ich organizmowi całkiem sporo – szczególnie, jeśli chodzi o fosfor. Dodatkowo nie czujemy się głodni! Na szczęście dieta jogurtowa pozwala na rozmaity wybór jogurtów – nie tylko naturalnych, lecz również tych owocowych. Ważne, by posiadały aktywne kultury bakterii, jakie pozytywnie wpływają na pracę układu trawiennego.

Poza tym wolno spożywać rozmaite odmiany pieczywa, owoce i jarzyny (na podobnych proporcjach co dieta owocowa albo śródziemnomorska). Sprawdź dietę przez pierwsze dwa dni, a od razu poczujesz się świetnie i zaobserwujesz jej zbawienny wpływ, oczyszczając przy okazji układ pokarmowy z toksyn będących pozostałością po poprzednim trybie żywienia.

Podsumowanie

Podsumowując, „jogurtowa” terapia jest prostym i szybkim sposobem na zrzucenie zbędnej masy ciała. Jej największym plusem jest niski poziom trudności i zróżnicowanie składników odżywczych dostarczanych organizmowi.

Stopka autorska: dieta owocowa – http://kropelki.pl/dieta-owocowa/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz