Dieta ryżowa – ćwiczenia oraz odżywianie

Tematem poradnika jest dieta ryżowa, która została stworzona przez amerykańskich specjalistów. Na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli chcielibyśmy stosować rzeczywiście przez dłuższy czas (ponad 3 tygodnie), powinniśmy skonsultować się z dietetykiem, który rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące dalszego stosowania tej rygorystycznej, ale efektywnej diety.

Reklama

Co z ćwiczeniami

owoce i ryż

Powinnaś pamiętać o niewielkiej liczbie otrzymywanych kalorii. Rekomendowane są ćwiczenia relaksacyjne i króciutkie spacery, które nie narażą nas na zasłabnięcie. Po zakończeniu diety ryżowej zaleca się wzmożenie wysiłku fizycznego, dzięki czemu możliwe zachowanie zdobytej sylwetki.

Co możemy jeść?

Stosując dietę ryżową, możemy konsumować cytrusy, białe sery, melony i chleb pełnoziarnisty. Oczywiście, jak sama nazwa terapii wskazuję, głównym składnikiem naszego jadłospisu będzie ryż, który może zostać użyty na mnóstwo sposobów (wystarczy tylko nieco pomysłowości, a przyszykujemy np. smaczny podwieczorek ze startymi jabłkami, szczyptą przypraw i ryżem). Jeśli chodzi o herbatę, należy zrezygnować z cukru na rzecz sacharyny. Dieta ryżowa wymaga także, aby zrezygnować z soli. Z jakiej przyczyny? Sól zatrzymuje wodę w organizmie, przez co efekty diety nie byłyby zbytnio satysfakcjonujące.

Czy powinniśmy obiawiać się efektu jo-jo?

Efekt jo-jo stanowi zagrożenie niestety dla każdej osoby, która zakończyła którykolwiek program odchudzający. Problemem jest tu brak przejścia z diety odchudzającej dopiero co zakończonego stylu odżwywiania do diety właściwie zbilansowanej. Proponuje się powolne przejście od diety odchudzającej do diety zbilansowanej, czyli stopniowe zwiększanie ilości spożywanych kalorii.

Zakończenie

Zachęcam do przetestowania kuracji ryżowej, która będzie znacznym krokiem do uzyskania wysportowanej figury. Pamiętaj tylko o tym, że sama dieta to nie wszystko – pamiętaj o okresie tzn. diety zbilansowanej, w której ustabilizujesz (ostatecznie) masę swojego ciała. Powodzenia!

Stopka autorska: Dieta ryżowa – http://kropelki.pl/dieta-ryzowa/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    To jest bardzo jednostronna dieta i nie może być długo stosowana.Uważam że należy ją stosować pod kontrolą lekarza.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz