Kogo wybrać na wesele – DJ czy zespół muzyczny?

Wiele z par młodych staje przed trudnym wyborem, który zaważy o przebiegu jednej z najpiękniejszych imprez. Kogo wybrać na swoje przyjęcie weselne – zespół muzyczny czy DJ-a? To niezwykle istotna decyzja. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Reklama

klawiaturaDecyzja jest obecnie dość skomplikowana. Dawniej nie było tego problemu. Ludzie wybierali zawsze zespołu muzyczne. Dziś dzień nastała nowa moda. Mianowicie coraz więcej ludzi wybiera DJ-a, który odtwarza muzykę podczas imprezy – czyli nie wykonuje jej na żywo. Nie znaczy to wcale, że jego zaangażowanie jest mniejsze. DJ też jest zobowiązany aby aktywnie prowadzić wesele, zapraszać osoby na parkiet taneczny, a także aktywnie brać udział w weselu. Do jego zadań zalicza się też między innymi wprowadzenie ludzi w przyjemny, wyluzowany stan, co sprawi, że będą mogli na conajmniej na kilka godzin zapomnieć o codziennych problemach a zamiast tego dać się porwać muzyce.

Różnice pomiędzy DJ-em, a zespołem muzycznym

Otóż w najbardziej oczywista różnica to ta, że zespół gra muzykę na żywo, natomiast DJ puszcza podkład muzyczny z płyt. Oprócz tego wszyscy muszą aktywnie uczestniczyć w weselu, a może nawet prowadzić zabawy i konkursy.

Kolejna różnica, bardzo ważna i decydująca dla większości osób to cena usługi. Otóż powinno się zwrócić uwagę, że zamawiając DJ-a, zamawiamy naprawdę tylko jedną osobę. Zazwyczaj nie zamawia się więcej DJ-ów. Niekiedy zamawia się dwóch, lecz taka sytuacja jest rzadkością. Inna sytuacja to taka, gdy wesele odbywa się w kilku salach w jednej chwili. Wtedy możemy zrobić pewne udogodnienie dla gości. Zamawiamy wtedy dwóch lub więcej DJ-ów oraz prosimy ich o odtwarzanie różnych stylów muzyczych w każdej sali. To sprawi, że będziemy dużo pewniejsi, że każdemu z gości weselnych przypadnie do gustu przynajmniej jeden styl muzyczny. Na ogół jednak zamawia się jednego lub najwięcej dwóch DJ-ów.

Zamawiając zespół warto zauważyć, że ilość osób które zamawiamy na uroczystości weselne drastycznie wzrasta. To dlatego, że przeciętny zespół składa się z co najmniej 3-5 muzyków. Mamy więcej osób za które musimy zapłacić, a wskutek tego będziemy musieli zapłacić znacznie więcej.

Zarówno przy wyborze DJ-a jak i zespołu musimy dowiedzieć się jaki sprzęt osoby te posiadają. Musi to być dopasowany do rozmiaru sali dobrej jakości sprzęt nagłaśniający, a także oświetlający, jeśli sala, w której planujemy wesele nie posiada takowych. Dodatkowym wyposażeniem są różnego rodzaju dymiarki, które potrafią wytworzyć sztuczny dym. Sprzyja to powstaniu dobrej atmosfery na parkiecie.

Głównymi czynnikami które wpłynąć mogą na podjęcie decyzji o wyborze są zatem cena oraz sposób nagłaśniania wesela. Spójrzmy jeszcze na szczegóły. DJ jest w stanie z całą pewnością zapewnić bogaty repertuar muzyczny. Jest to następstwem tego, że nie musi on znać danego utworu. Wystarczy bowiem, że puści go z płyty. W tym samym momencie zespół muzyczny jest zobowiązany by ograniczyć się do utworów, które zna oraz potrafi zagrać. Może co prawda nieco improwizować, ale najlepiej jeżeli ma przećwiczony dany kawałek.

Stopka autorska: DJ – http://www.zespol-muzyczny-na-wesele.wroclaw.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz