Dla kogo kurs rysunku?

W pewnej piosence smutna pani czytając list od ukochanego, chce prosić go aby pomalował jej szary świat na żółto i na niebiesko. Gdyby jednak taki zabieg był prosty nie byłoby problemu. Kłopot w tym że większość z nas nie posiada odpowiednich umiejętności. Jeśli jednak ktoś posiada odrobinę talentu warto go rozwinąć i w tym celu zapisać się na kurs rysunku. Jako że na naukę nigdy nie jest za późno wiemy wszyscy, a szczególnie udowadniają to osoby starsze, które w jesieni swojego życia zaczynają realizować swoje pasje.

Reklama

paleta kolorówWcześniej z braku czasu i pieniędzy niektórzy z nich nawet nie pomyśleli by, że na starość zaczną uprawiać sport, malować, rzeźbić czy składać przeróżne modele. Pomysłów jest wiele. Wystarczy odrobinę się rozejrzeć a okaże się, że działające w większych i mniejszych miastach domy seniora oferują naprawdę ciekawą ofertę kulturalną. Wracając jednak do tematu rysunku. Po co czekać z tym do emerytury, zgłasza jeżeli dziedzina ta od dawna stanowi pasję. Trzeba w końcu przełamać się i zacząć tworzyć. Oczywiście nie od razu powstanie dzieło sztuki, czasami na wielkie dzieło należy poczekać kilka lat, jednak najważniejsza we wszystkim jest pasja i zacięcie. Talenty są po to aby je rozwijać, nie będzie niczym złym jeżeli na początku poszukamy kogoś kto udzieli nam cennych rad.

Funkcjonujące szkoły malarstwa i rzeźby bardzo często oferują nam kurs rysunku. Może się zapisać na niego każdy, kto czuje taką potrzebę. Oczywiście niektórzy też zapisują się na nie niejako z przymusu. Chodzi tu o kandydatów na wyższe studia z architektury. I przyszli studenci nie koniecznie rysunek muszą mieć we krwi, dla tej grupy osób najważniejsze jest poznanie praktycznej i profesjonalnej strony rzemiosła. Muszą nauczyć się odwzorowywać bryły i tworzyć kompozycje. Zastanówmy się czy chcielibyśmy aby osiedle w którym mamy zamieszkać projektowała osoba bez grama wyczucia sztuki i estetyki. Poza przyszłymi studentami na takie kursy bardzo często uczęszczają też dzieci, których rodzice zorientowali się, że ich pociecha wykazuje plastyczne umiejętności. Niestety w szkole na poziomie kształcenia podstawowym ciężko o profesjonalne rozwijanie talentu, chociaż zajęć manualnych i plastycznych jest całkiem sporo.

Nie należy jednak czekać na to aby hobby rozwijać dopiero na emeryturze, zawsze należy znaleźć sobie odskocznię od szarej rzeczywistości nawet, kilka chwil  w ciągu dnia spędzonych na czymś co daje nam radość to bardzo dużo dla odpowiedniego samopoczucia. Jeśli malarstwo stanowi czyjąś głęboka pasję należy zacząć wykorzystywać swój talent, kurs rysunku może okazać się tutaj niezwykle przydatny.

Stopka autorska: kurs rysunku – http://kursy-rysunku.eu/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz